Google+

Arama formu

Nancy Mutfağı

Nancy Mutfağı

Nancy şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Chez Acorine, Chez Auguste, Anne MAI güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Le Relais DUCAL, Appartement 9 Place d'Alliance, Appartement de charme direct Place Stanislas "MOONSTAN" (PMR). Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz L'Atelier Charles V, Hôtel Revotel Nancy Centre Gare, F2 STANISLAS gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Anne MAI, Hotel Azur, Hôtel New-York tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Nancy aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Lorraine Bölgesi halkı iyi yemeğe olan sevgileriyle biliniyor. Bu yüzden de Nancy'de lezzetli tatlara tanık olacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Öncelikle “Pâté lorrain” diye bilinen yumurtalı kiş bölgenin yerel lezzetlerinden. Jambonlu veya peynirli olarak çeşitleri bulunan bu yerel yiyeceğe Nancy’nin her yerinde deneyebilirsiniz. Bölgenin en iyi restoranlarından olan Marianne yerel ve ev yapımı yiyecekleri tercih edenler için önerebileceğimiz duraklardan birisi. Fiyatları da cep yakmayan ölçüde olan Marianne’de hazırlanan her yemekte yerel malzemeler kullanılıyor. Fransız mutfağının en çok turist çeken duraklarından birisi ise La Primatiale. Yemeklerinin yanı sıra oldukça zengin bir şarap listesi bulunuyor burada. Bir Fransa şehrinde denenebilecek daha uygun içki olabilir mi bilmiyoruz. Daha uygun fiyatlı bir yer arayanlar için ise Made in France’ı önerebiliriz. Turistler için en popüler mekânlardan birisi de burası, özellikle çeşit çeşit sandviçleri ve salatalarıyla ünlü.

Tatlı severler için Nancy adeta bir makaron cenneti. Çünkü ilk makaronun Nancy'den çıktığı söyleniyor. 18. yüzyılda Marguerite ve Marie-Elisabeth adında iki rahibenin tarifiyle şekillenen makaronlar Nancy’de dünyaya ilk adımını atmış oluyorlar. Makaronlarını üretmeye ve satmaya başlayan rahibeler hızlı bir şekilde de büyüyorlar ve “Les Soeurs Macarons” adındaki dükkânlarıyla makaronu tüm dünyaya tanıtmış oluyorlar. Yani makaron tatmak ve evinize kutu kutu götürmek isterseniz ilk durağınız kesinlikle Maison des Soeurs Macarons olmalı. Yüzyıllara meydan okuyan bu pastanede sizi ayrıca bölgenin bir diğer yerel lezzeti olan bergamot şekerleri de bekliyor.

Mirabelle eriği ise Lorraine Bölgesi’nin ikonik meyvesidir. Dünya üzerindeki üretiminin yüzde 70'i bu bölgeden sağlanıyor Mirabelle eriğinin. Bu yüzden de Nancy'de bu meyveden yapılan çeşit çeşit tartlar, reçeller ve tatlılarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca özel üreticiler tarafından Mirabelle eriği ile yapılan brendi de bölgenin meşhur içkilerinden. Mirabelle eriğini kendi bölgesinde denemeden dönmemenizi öneririz.


Nancy Turları