Google+

Arama formu

St. Emilion Mutfağı

St. Emilion Mutfağı

Şarap ve peynir üzerine kurulu St. Emilion mutfağında tabi ki Fransız mutfağının diğer geleneksel lezzetlerine de rastlamak mümkün. Lezzetli makaronları ve el yapımı makarnaları olan St. Emilion restoranlarında mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. St. Emilion küçük olduğu için ve özellikle bağbozumu ve yaz döneminde turistler yoğun bir ilgi gösterdiği için şehirdeki restoranlarda özellikle iyi restoranlarda, yer bulmak güçleşmektedir.

St Emilion’da ayrıca gelişmiş bir gurme kültürü vardır. Bölgeye geldiğinizde l’huitrier pie adını verdikleri özel hardal sosla hazırladıkları hafif salataları ve özel domates sos ile hazırladıkları tavuk yemeklerinin tadına mutlaka bakın. Ayrıca creme brule’si ile de iddialı kentte canelas adını verdikleri küçük limonlu atıştırmalıkları ve nougat lace dedikleri karamel sosla hazırlanan baş döndürücü dondurmalı tatlıları da aklınızda buluınsun.

Popüler restoranlar

Les Belles Perdrix de Troplong Mondot: St. Emilion’un en popüler ve en pahalı restoranlarından biri. 2 Michelin yıldızı bulunan restoranda sipariş vermek yerine kendinizi şefin tercihlerine bırakmanız size güzel bir deneyim yaşatacaktır.

Le Trouher Creperie Bretonne: Çok daha uygun fiyatlı olan bu restoran, tatlı ve tuzlu krepleriyle size lezzetli bir öğün sunuyor. Turist kalabalığından uzaklaşmak istediğinizde de şehir manzaralı güzel terasına gidebilir ve lezzetli kreplerini tadabilirsiniz.

Grand Barrail Restaurant: Popüler ve pahalı restoranlardan biri olan Grand Barrail Restaurant, bir şatonun içinde yer alıyor ve dekoruyla, aksesuarları ve menüsüyle de konumunu çok iyi yansıtıyor.

Diğer restoranlar: Logis de la Cadene, Restaurant Le Tertre, Restaurant la Puce, Hostellerie De Plaisance Restaurant