Google+

Arama formu

Cayenne’de Gezilecek Yerler

Fransız Guyenası’nın eşsiz kenti Cayenne sadece tarihi ve kültürel mirasıyla değil, doğal güzellikleriyle de pek çok seçenek sunmaktadır.

Görülmesi Gereken Diğer Yerler

Cayenne City Hall, Saint-Sauveur de Cayenne Katedrali, Musée Departemental Franconie

Cayenne lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Studio Standing à Cayenne, piscinne., Kasentof, Villa Rorota. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Le Jubelin, Studio Calebasse gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Diamant, Opéra, Residence Kara otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cayenne aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Place des Palmistes

Place des Palmistes

Geceleri de oldukça hareketli olan, yüksekçe palmiye ağaçlarının süslediği bu park görülmeden geçilmemelidir.

Place des Amandiers

Place des Amandiers

Kentin önemli meydanlarından Place des Amandiers özellikle genç nüfusun uğrak noktasıdır.

Jardin Botanique

Jardin Botanique

Cayenne bulunduğu konumu ve doğası itibariyle göreni büyüleyen bir coğrafyaya sahiptir. Dolayısıyla buraya yapılacak bir gezide Cayenne Botanik Bahçesi olmazsa olmazlardandır.

Musée des Cultures Guyanaises

Bu müzeye giderseniz bölgedeki çeşitli kültürlerin gündelik yaşantılarını, giyim ve mutfak alışkanlıklarını, sanatlarını gözlemleyebilir, kendilerine özgü barınaklarını inşa ediş süreçlerine gösterimler aracılığıyla tanıklık edebilirsiniz.

Salines de Montjoly

Koruma altına alınmış bu doğada, kum tepelerinde, mangrov ormanlarında gezip güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Fort Diamant

Fort Diamant

19. yüzyıldan kalma bir şato olan Fort Diamant aynı zamanda Fransız Kültür Mirası listesinde yer almaktadır.

Remire-Montjoly Plajı

Bu plaj eşsiz tropikal manzarası ve yılın belli zamanlarında gelen caretta carettaları ile meşhurdur. Denizinden doğal etkenlerden kaynaklı kahverengi su ve yer yer çamurlaşma da görülebilmektedir.