Google+

Johannesburg

Johannesburg - : - / -
--℃
1 ZAR=0.00
Type M250V16 A
 • Ocaweather-icon20℃
 • Şubweather-icon20℃
 • Marweather-icon18℃
 • Nisweather-icon16℃
 • Mayweather-icon13℃
 • Hazweather-icon10℃
 • Temweather-icon11℃
 • Ağuweather-icon13℃
 • Eylweather-icon16℃
 • Ekiweather-icon17℃
 • Kasweather-icon18℃
 • Araweather-icon19℃
Ülke: Güney Afrika Cumhuriyeti Nüfus: 4.434.827 Resmi Dil: İngilizce / Afrikanca / Güney Ndebelece / Güney Sothoca / Kuzey Sothoca / Svatice / Tsongaca / Tswanaca / Vendaca / Xhosaca / Zuluca Para Birimi: Güney Afrika Randı (ZAR) İklim: Ilıman Okyanusal İklim Ortalama Kaç Günde Gezilir: 3 Gün Big Mac Index: $ 2.22 (Türkiye $ 3.87) UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Bölgeler: Sterkfontein

Yaklaşık 4.5 milyon nüfusu ile Johannesburg, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük, Afrika kıtasının ise en büyük üçüncü şehridir.

Johannesburg Hakkında Bilinmesi Gerekenler
amazonaws.com

Johannesburg, Günay Afrika Cumhuriyeti’nin en önemli kültür, sanayi ve ticaret merkezidir. Şehir, “igoli” (altın kenti) olarak da anılmaktadır. Altın ve elmas ticareti ile gelişen kent, 1886 yılında altın madeni kasabası olarak kurulmuştur. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin dokuz bölgesinden biri olan Gauteng’in başkentidir. Johannesburg, dünyanın 50 büyük metropolü arasında bulunmaktadır.

 

Johannesburg, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Gauteng bölgesinde, ülkenin kuzeyinde yer almaktadır.

Geolocation

Johannesburg’da Güney Afrika Randı (ZAR) kullanılmaktadır.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde resmi olarak kabul edilen 11 dil bulunmaktadır. Bunlar; İngilizce, Afrikanca, Güney Ndebelece, Güney Sothoca, Kuzey Sothoca, Svatice, Tsongaca, Tswanaca, Vendaca, Xhosaca ve Zuluca’dır.

Johannesburg (UTC+2) ile Türkiye (UTC+2) arasında saat farkı bulunmamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Pretoria Büyükelçiliği

 • Adres: 1067 Stanza Bopape Street, Hatfield, 0083, Pretoria, South Africa
 • Telefon: Büyükelçilik: +27 12 342 60 55-56 / Konsolosluk Şubesi: +27 12 342 60 53-54 / Acil Durum Konsolosluk: +27 79 777 01 01


tohota.com

Ilıman okyanusal iklimin etkiliği olduğu şehir yılın her döneminde ziyaret edilebilir. Ziyaretçiler genellikle güney yarımkürede yaz mevsiminin yaşandığı Kasım – Ocak arası dönemi tercih ettiğinden; bu dönemde şehir oldukça kalabalıktır.

İstanbul – Johannesburg arası direkt seferler bulunmaktadır. Birçok havayolu şirketi ile de şehre aktarmalı olarak ulaşmak mümkündür. Uçuş yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir.

Johannesburg, Güney Afrika’nın en büyük şehridir. Aynı zamanda mineraller ve maden açısından oldukça zengin olduğundan ticaret, sanayi gibi birçok alanda da önem taşıyan bir şehirdir.

Johannesburg ZAR yani Güney Afrika randını para birimi olarak kullanılmaktadır ve ülke içerisinde İngilizce, Afrikan, Zulu gibi birçok dil konuşulmaktadır. Özellikle ekim sonu - şubat ayları gidildiğinde daha bir kalabalık ve daha canlı olan bu şehirde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Otobüs, tren, araç kiralama, taksi gibi gelişmiş toplu taşım araçlarını kullanarak kolaylıkla bölgeler arası seyahat edebilirsiniz.


Johannesburg'da Nerede Kalınır?
 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Johannesburg otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Johannesburg onlarca otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle..

Johannesburg Otel Önerileri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Johannesburg Otelleri

En Uygun Fiyatlı Johannesburg Otelleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Johannesburg Otelleri

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Johannesburg Otelleri

Güney Amerika’nın nüfus bakımından en yoğun ve en büyük şehri olan Johannesburg, oldukça farklı kültürleri bir arada barındıran bir şehirdir. Birçok dilin bir arada kullanıldığı şehir aynı zamanda farklı ekonomik durumlardaki insanları bir arada tutmaktadır. Ayrıca önemli bir ticaret, kültür, sanayi merkezidir.


Johannesburg Otelleri
 

Çok pahalı bir şehir olmamakla beraber her bütçeye uygun otel seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle aralık - ocak gibi aylarda turistik açıdan kalabalıklaşan, her mevsim görülebilecek bir şehirdir. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Johannesburg otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Johannesburg Şehir İçi Ulaşım
urbanjoburg.com

Johannesburg otomobil trafiği için inşa edilmiş geniş caddelere sahiptir ve şehir büyük bir alana yayılmış olduğundan toplu taşıma halen gelişme dönemindedir. Şehir içi ulaşım sağlamak için araç kiralama, otobüs, hızlı tren hattı ve taksi seçenekleri kullanılabilir.

Johannesburg Gezilecek Yerler
afrika-cup.de

Her noktasında başka güzelliğin yer aldığı Güney Afrika’nın “altın kenti” Johannesburg’da farklı kültürlerin bir araya getirdiği enerjiye hayran kalabilir, kendinizi dinamik ve renkli bir atmosferin içinde bulabilirsiniz. Muhteşem doğaya ve kozmopolit yapıya sahip şehirde müzeleri, sanat galerilerini, doğa ve  tema parkları ziyaret edebilirsiniz.

Güney Afrika Mutfağı
shebeenbar.co.uk

Güney Afrika, bünyesinde pek çok farklı kültürü barındıran ve geniş bir alana yayılmış bir ülke olduğundan yemek ve mutfak kültürü bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. Güney Afrika mutfağında Hollanda, Almanya ve Fransa mutfaklarının etkisi azımsanamayacak ölçüdedir.

Dünyadaki et ihracatında önemli bir konumda bulunan ülkede et tüketimi son derece yaygındır. Et yemeklerinin hemen her çeşidini Güney Afrika mutfağında tatmak mümkündür. Ülkeye özgü et yemeklerinden birkaçı; biltong, braaivleis, bredies, potjiekos, boerewors ve droëwors’dir.

Johannesburg Gece Hayatı
afrileo.com

Johannesburg gece hayatı son derece dinamik ve renklidir. Şehirde, tarzınıza ve müzik zevkinize uygun bir gece kulübü yada bar rahatlıkla bulabilirsiniz. Melville bölgesi, hem çok çeşitli hem de uygun fiyatlı mekanları içinde barındırmaktadır. Johannesburg’un en lüks ve pahalı kulüpleri Rivonia ve Sandton bölgesinde yer alır. Dilerseniz şehirde bulunan casinolarda da keyifli vakit geçirebilirsiniz. Yerel barlarda, Afrika müziğinin tadını çıkarabilirsiniz.


wordpress.com

 • Johannesburg Karnavalı – 31 Aralık
 • Arts Alive Festival – Eylül
 • Dance Umbrella – Şubat / Mart
 • Gay Pride – Ekim ayının son Cumartesi günü
 • Joy of Jazz Festival – Ağustos / Eylül
 • Ambulans: 10111 / 011 37 55 911
 • Polis: 10111 / 011 37 55 911
 • İtfaiye: 10111 / 011 37 55 911
 • Dünyada, suç oranı en yüksek şehirlerden olan Johannesburg’da hırsızlık olayları sıklıkla yaşanır. Şehir merkezinde hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olunması ve geceleri ıssız mekânlardan uzak durulması önerilir.
 • Şehirde AIDS virüsü son derece yaygındır.

Umumi pasaport: 30 güne kadar vize gerekli değil

Hizmet pasaport: 30 güne kadar vize gerekli değil

Hususi pasaport: 30 güne kadar vize gerekli değil

Diplomatik pasaport: 30 güne kadar vize gerekli değil

30 güne kadar ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.