Google+

Arama formu

Paraguay’ın Festivalleri

Paraguay’ın Festivalleri

Paraguay’da hem Guirani halkının hem de Roma Katoliklerinin özel günleri ve eğlenceleri kutlanmaktadır. Bunlardan biri Katolikler için çok önemli olan Dia de San Blas’tır. Her yıl 3 Şubat’ta kutlanan festivali izlemek için festivalin tüm hafta sokaklarda kutlandığı Ciudad del Este şehri tercih edilebilir.

Tıpkı Brezilya’da olduğu gibi Paraguay’da da büyük bir Karnaval vardır. Paskalyanın tarihine göre değişkenlik gösterse de, genellikle Şubat ayında kutlanır. Ülke genelinde tüm sokaklar karnaval havasıyla hareketlenir.

Ülkede 1970’lerden bu yana düzenlenen ve Paraguaylılar için futboldan sonra en önemli etkinlik olan Trans-Chaco Rallisi etkileyicidir; her yıl Temmuz ayında Büyük Chaco şehrinde (Gran Chaco) düzenlenmektedir.

1970’lerden beri Itagua şehri çevresinde Temmuz aylarında düzenlenen Nanduti Festivali, oldukça gelenekseldir. Ülke ekonomisinde önemli bir yeri olan dantel işçiliği hakkındadır. Her yıl Aralık ayında Carapegua şehrinde Paraguay kültürünü el işçiliği, müziği ve diğer sanat dallarıyla tanıtan Festival del Poyvi düzenlenir.