Google+

Arama formu

Daegu Mutfağı

Daegu Mutfağı

Daegu, geleneksel Kore mutfak kültürüne sahiptir. Çoğunlukla tuzlu su balıkları, sebze, deniz yosunu ve soya salçası ile tatlandırılan yemeklerinin en ünlüleri kimchi, balık, deniz ürünleri, deniz yosunu ve mantarlı püredir. Kullanılan ana malzemelerin başında pirinç, arpa ve fasulye gelmektedir. Genellikle pirinçten yapılan bir Kore içeceği olan sojuisemutlaka denenmelidir.

Kore'nin başka yerlerinde olduğu gibi, Kore yemekleri ezici çoğunlukla egemenlik kazanmaktadır; Çin, Japon ve Batı yemekleri Kore dışı yiyeceklerin çoğunu oluşturuyor, ancak son zamanlarda Hint ve Rus yemekleri de yaygın olarak bulunmaktadır.

Daegu Mutfağı-1

Popüler Restoranlar

YeongDeok Hoetjip: Taze dilimlenmiş çiğ balık yemeklerinin ve maymunbalığı yemeklerinin makul bir fiyata keyfini çıkarabileceğiniz bir yer olan YeongDeok Hoetjip deniz ürünlerini tatmak için en doğru adres.

Anabjeong: Sertifikalı ve en kaliteli Kore dana etinin kullanıldığı ve kömürde ızgara sığır kaburgası sunan restoran, geleneksel lezzetleri tatmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Soya sosunda marine edilmiş yengeç, beyaz kimchi ve yan yemekler oldukça lezzetlidir. Restoranda yer alan çiçekler ve ağaçlar doğal bir atmosfer yaratmaktadır.

Chunghwa Banjeom Restoran: Chunghwa Banjeom restoranı Daegu'daki birkaç orijinal Yaki Udong restoranından biridir. Yaki Udong; sebze, et ve özel soslarla servis edilen, kalın, pürüzsüz ve beyaz bir Japon eriştesidir. Restoran, nesilden nesile aktarılan 50 yıllık geleneği ile oldukça popülerdir.

Hansol Garden: Kore yemeklerini seviyorsanız, Hansol Garden, ziyaret etmeniz gereken bir restorandır. Kkot deungshim ve taze galbi gibi geleneksel Kore yemekleri servis etmektedir. Restoran ayrıca Daegu metropolitan hükümeti tarafından kentin en güzel restoranlarından biri olarak kabul edilmektedir.