Google+

Arama formu

Dajeon Festivaller

Dajeon Festivaller

Daejeon şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Dubai Hotel, Hotel Bon, MS Motel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz DAGA59 Guesthouse, Rainbow Hotel, The Empress Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Dalbit stay Seodaejeon, Daejeon Guesthouse Sky Garden, Dubai Motel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Daejeon aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Daejeon’da festival kültürü yeni yeni oluşmaya başlamıştır. Köklü bir geleneksel festival kültürü bulunmamakla birlikte senede bir defa düzenlenen ve hala çoğunluğu şehir dışında yer alan kutlamalar düzenlenmektedir.

Uluslararası Şarap Festivali bunlardan bir tanesidir. Her sene düzenlenen bu festivalde 10 binden fazla şarap çeşidi ve geleneksel likör yer almaktadır. Festival kapsamında şarap

tadımları yapabilir, beğendiklerinizden satın alabilir, dahası etrafınızı sarak gösterileri izleyerek hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Her sene mayıs ayında Ppuri Park’ta düzenlenen Ppuri Kültür Festivali, ailenin önemini, etik kuralları ve büyüklere saygıyı hatırlamak amacıyla gerçekleştirilir. Festivalde geçit törenleri, performanslar, sergiler, halk oyunları ve daha fazlası yer almaktadır.

Her yıl Ekim ayında düzenlenen Daejeon Balon Festivali kapsamında ise iki sıcak hava balonu yerde durmakta ve etrafında çeşitli programlar düzenlenmektedir.

Her nisan ayında Kiraz Çiçeği Festivali düzenlenmektedir. Ve bu dönem şehri görmek için en ideal dönemdir.


Daejeon Turları