Google+

Arama formu

Gyeongju'ya Ne Zaman Gidilir?

Gyeongju'ya Ne Zaman Gidilir?

Gyeongju şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Soi Hanok Stay güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Tavohouse central, Stay Line, Maison Mini Hotel & Guesthouse. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Namuae Moon, Polaris Tourist Pension, Cheonggong Hanok Stay gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Guesthouse Santa, Doobaki Hostel, Yeo Hang Gil Guest House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Gyeongju aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Nemli Subtropikal iklimin hâkim olduğu Gyeongju'ya gitmek için kötü bir sezon bulunmamaktadır. Şehir Kore'nin daha iç bölgelerinde bulunan şehirlere göre biraz daha ılıman ve yağışlı bir iklime sahiptir.

Yazları sıcak, kurak ve oldukça yağmurlu geçmektedir. Yine de muson yağmurları görülmektedir.

Kış ayları ise oldukça soğuk geçmektedir.

Şehri ziyaret etmek için en ideal aylar kiraz çiçekleriyle ve bunaltmayan sıcaklarıyla ilkbahar sezonuna gelen Nisan-Mayıs ayları veya kırmızı ve turuncu sonbahar yapraklarına bürünen hafif serin Eylül-Ekim ayları olacaktır.


Gyeongju Turları