Google+

Arama formu

Incheon Mutfağı

Incheon Mutfağı

Kore'nin yemek kültüründen nasibini alan Incheon barındırdığı birçok restoran ve mağazayla her türlü damak kültürüne hitap ediyor. Deniz mahsullerinin geniş yer aldığı Kore mutfağında, sokak yiyecekleri olan dak gangjeong(nugget) ve kalguksu(sulu erişte) mutlaka denenmesi gereken lezzetlerdendir. Bupyeong ve Arts Centre geniş yemek paletine ulaşabileceğiniz merkezi yerlerden. Olur da Kore yemekleri size hitap etmezse bu bölgelerde birçok İtalyan, Fransız menüsü bulabilirsiniz.

Incheon Mutfağı-1

Popüler Restoranlar:

Woodstock : Bupyeong’da yer alan bu küçük ama şirin yer, Kore halkına karışıp, Incheon’un ruhunu yaşayabileceğiniz yerlerden. Mini bir bara da sahip olan bu yerli restoranda, açık havada da oturma imkânına sahipsiniz.

The Shine: Bupyeong’da bulabileceğiniz, lüksün en güzel halini yaşayacağınız bu restoran size oldukça güzel şeyler vaat ediyor. Meze olarak almak zorunda olduğunuz anjununiçeceklerinize çok iyi eşlik edeceğine emin olun.

Cheap Shots: Ucuz ama tatmin edici, bu batılı restoranın mottosu haline gelmiş. Çatı katında oturup zevkle biranızı yudumlayabileceğiniz, Bupyeong’un sevimli yerlerinden olan bu yerde fiyatlar da tam el yakmayacak cinsten.

Chunnyue Sarang: Kore’nin geçmiş kokan caddelerinde şimdi de rotamızı bu müthiş mekâna çeviriyoruz. Kore’yi yaşamak için geldiyseniz Incheon’daki bu restoran tam size göre! Çalışanların ulusal kostümlerle servis yaptığı, Kore’nin çay ve şarap kültürüne aşinalığınızı arttıracak, yorgunluğunuzu vakumlayacak bu mekânı ve atmosferi de deneyebilirsiniz.

Diğer restoranlar: Sun Hanjeongsik, Hwanghaekalguksu, Cheongsilhongsil, Grand Cafe, Inna's House