Google+

Arama formu

Jeonju Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Jeonju Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Jeonju şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Comfortable place like my home güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Jeonju Hyun Guesthouse, Ginkgo Tree Guesthouse, Fragrance of Moonlight. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Jungdam, JK Guesthouse, Samlockhon Guesthouse gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Romantic Era, Dajeong Guesthouse, Blueboat Hostel Jeonju tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Jeonju aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hanok evleriyle ünlü Jeonju, Kore’nin en turistik bölgelerinden biridir. Krallıklara başkentlik yapmış bu tarihi şehir hem Kore geleneğini temsil etmesiyle hem de yöresel yemekleriyle tanınıyor. ‘Hansik adı verilen geleneksel Kore yemeklerine sahip kentin bir diğer özelliği ise geleneksel Kore kâğıdı olan ‘hanji’nin anavatanı olması.

Görülmeye değer onlarca yere sahip kent, Seul’a iki saatlik mesafede bulunuyor. Bu özelliğiyle birçok turistin uğrak noktası olmaya başaran Jeonju’ya geldiğinizde ‘bibimbap’ı tatmadan, hanok evlerini gezmeden, hanji yapım etkinliklerine katılmadan dönmemelisiniz. Önemli bir tarım kenti özelliğine de sahip olan şehirde onlarca çeşit baharatı deneme ve satın alma fırsatına da sahipsiniz.

Tanıtım videosu için tıklayınız. 


Jeonju Turları