Google+

Arama formu

Goa’da Alışveriş

Goa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Saldana apartment, Vivenda Aristides, Alex guest house güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Calangute Beach Rooms, The House of Legends - 3 BHK Villa || Private Pool, Rodrigues Guest House. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Gulmohar Cottages, Riveranda by Vista Rooms, Lar Amorosa gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz #Hashtag Rooms, Aerostel Goa, Ave maria guest house tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Goa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Goa’da çok fazla alışveriş seçeneğiyle karşılaşacaksınız hazır olun. Çünkü el yapımı ürünler kadar yeme içme alternatifleriyle de zengin kentten dönerken kesinlikle eliniz boş dönmeyeceksiniz. Yerli şarapları ve akaju cevizi ile meşhur Goa’da kurutulmuş hindistan cevizi de karşınıza çokça çıkacaktır. Elbette Hindistan coğrafyasında olduğunuzu hatırlatmamıza gerek yok, yani envay çeşit baharat da aklınızı alacak.

Bölgedeki en otantik alternatif ise Goa’ya özgü elde boyanmış seramiklerdir. Vernik kaplı porselen oyuncakların da bölgenin sembolü olduğunu da belirtmeden geçmemek gerek. Ayrıca ahşap oymacılığının oldukça yaygın olduğu Goa’da karşınıza ahşaptan yapılma lambalar, saksılar ve masa saatleri çokça çıkacaktır. Hintçede renkli anlamına gelen rangeela aynı zamanda kentin en önemli butiklerinden biri Rangeela Goa’ya da adını veriyor. Tasarım ürünlerin yanı sıra el yapımı işlerin de bulunduğu bu giysi dükkânına mutlaka uğrayın.

Goa Turları