Google+

Arama formu

Hyderabad Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hyderabad Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hindistan’ın güneybatısında yer alan Hyderabad şehri, Telangana Eyaleti’nin başkentidir. Musi Nehri’ne kurulmuş olan şehir, Hussain Sagar Gölü’nü içinde barındırır. Göl, şehre eşsiz bir doğal güzellik katar. Üzerinde yer alan devasa Guatama Buda heykeli çok ihtişAmlı görünür.

Hyderabad Hakkında Bilinmesi Gerekenler-1

6.809,970 kişilik nüfusu ve 650 kilometrekarelik yüzölçümüyle kalabalık ve büyük bir şehir ola Hyderabad, hem doğal güzellikleri hem iklimi hem de mimarisi sayesinde her yıl dünyanın farklı yerlerinden pek çok ziyaretçi ağırlamaktadır.

Nemli tropikal iklimi sayesinde yıllık ortalama hava sıcaklığı 26,5 derecedir. Mart-Haziran ayları arasında yaşanan yaz döneminde ise hava sıcaklığı 30 derecedir ve yağış görülmez. Aralık-Ocak ayları ise en soğuk zamanlardır ve en düşük sıcaklık 10 derecedir. Şiddetli Muson yağışları Haziran-Eylül ayları arasında görüldüğünden bu mevsimde gidilmemesi tavsiye edilir.

Şehir içindeki geniş otobüs ağı ve diğer araçlarla rahat ulaşım kolaylığı sayesinde, turist olarak rahat hareket edebilirsiniz. Şehirde daha çok Hintçe ve İngilizce konuşulmaktadır. Ancak yine de taksilerde İngilizce bilmeyen kişilere rastlamanız mümkündür.

Festival yapmayı, kültürel ve sosyal yaşamı çok seven bir şehir olan Hyderabad’da, Mart ayında Uluslararası Film Festivali, Ocak ayında Edebiyat Festivali, Şubat’ta Pearl Kültür Festivali gibi yıl boyunca pek çok etkinlik düzenlenmektedir.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=nPZT32Rk_gU