Google+

Arama formu

Hyderabad’da Alışveriş

Kültürel zenginliği ve farklılığı ile Hindistan’da alışveriş yapmak ayrı bir keyiftir. Tanrı Ganesha’yı temsil eden heykeller kil ya da betondan yapıldıkları için bir hayli ağırlar ama en popüler hediye seçeneklerinden biridir. Özel günlerde giyilen geleneksel Hint giysisi saree’ler ve günlük yaşamda tayt üzerine giyilen tunik tarzı kurta’lar 100-700 rupi arası fiyatlarla hemen her yerde bulunabilir. İpek ve kaşmir, ipek ve pamuklu karışımı pashminaları hemen hemen her sokak köşesinde göreceksiniz. İkinci ve üçüncü kalitelerini oldukça uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Sandalağacı bitkisinden yapılan sayısız kozmetik, koku ve tütsü Hindistan’ın en önemli ürünlerindendir. Baharat zengini Hindistan’dan köri yapımında kullanılan zerdeçal, Hint safranı ve bir baharat karışımı olan köri gibi baharat çeşitlerini de mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Hyderabad’da tüm bunları bulabileceğiniz pek çok alışveriş bölgesi mevcuttur. Lüks ve şık alışveriş merkezlerinin yanı sıra, açık sokak pazarları da bulunmaktadır. Her birinin kendine özel karakteri olduğu görülür.“Moazzam Jahi Market”te sebze-meyve üreticileri vardır. “Laad Bazaar”da takıcılar ve parfümcüler görülür. “Sultan Bazar”da ise kıyafet ve aksesuar bulmak mümkündür.