Google+

Arama formu

Kerala’da Alışveriş

Kültürel zenginliği ve farklılığı ile Hindistan’da alışveriş yapmak ayrı bir keyiftir. Tanrı Ganesha’yı temsil eden heykeller kil ya da betondan yapıldıkları için bir hayli ağırlar ama en popüler hediye seçeneklerinden biridir.

Özel günlerde giyilen geleneksel Hint giysisi ‘saree’ler ve günlük yaşamda tayt üzerine giyilen tunik tarzı ‘kurta’lar 100-700 rupi arası fiyatlarla hemen her yerde bulunabilir.

İpek ve kaşmir, ipek ve pamuk karışımı ‘pashmina’ları hemen hemen her sokak köşesinde göreceksiniz. İkinci ve üçüncü kalitelerini oldukça uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Sandalağacı bitkisinden yapılan sayısız kozmetik, koku ve tütsü Hindistan’ın sembol hediyelerindendir. Ve tabii ki baharatlar... Baharat zengini Hindistan’dan köri yapımında kullanılan zerdeçal, Hint safranı ve bir baharat karışımı olan köri gibi nice baharat getirebilirsiniz.

Kerala bölgesinin alışveriş konusunda en iddialı şehrinin Kottayam olduğu söylenebilir. Şehrin her köşesine yayılmış olan mağazalar ve pazarlar pek çok ürün alternatifini bir arada sunuyor.

Alışveriş konusunda iddialı olan ikinci şehirse Kozhikode. Sadece ürün çeşitliliğiyle değil, kalitesiyle de adından söz ettiriyor.