Google+

Arama formu

Delft Gece Hayatı

Delft Gece Hayatı

Delft şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz TU Delft+city center Private bathroom&walkscore999 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Orange delight, Juuls B&B, Apartment Havenstraat. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz TU Delft❤walk score 93, Casa Julia, TU Delft 5min sweet aid dog large kitchen gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Delft, TU Delft❤walk score 93, TU Delft 5min sweet aid dog large kitchen tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Delft aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Delft eğlence hayatı bakımından da canlı bir şehirdir. Gençler genellikle bar ve gece kulüplerini tercih ederken sakin bir ortam arayanlar ve yerel halk kafe ve pub'larda zaman geçirmektedir. Eğlence mekânları genellikle pazar meydanının etrafında ya da kanal etrafındaki açık hava teraslarda yoğunlaşmaktadır. “De Beestenmark” denilen şehir meydanında da birçok pub ve bar bulunur. Özellikle yaz aylarında buradaki akça ağaçlarının altında bira içen birçok insana rastlayabilirsiniz.

Öğrenciler için ucuz fiyata içki içebilecek, genç nüfusun rağbet gösterdiği mekânların sayısı da bir hayli fazladır. Ancak bunun için üye olmak veya biraz ünlü olmak gerekmektedir. Ülkede bitkisel uyuşturucu madde kullanımı (esrar) 5 grama kadar serbest olduğundan genç nüfus tarafından eğlence mekânlarında tüketildiği görülebilir. 

Önemli eğlence mekânları;

  • Locus Publicus Delft
  • Bierhuis de Klomp
  • Snookercafe Peperstraat
  • Knus
  • Cafe Dumidi

Delft Turları