Eindhoven’da Nerede Kalınır?

82708817.jpg

Eindhoven’da konaklama seçenekleri oldukça fazla. Geniş bir fiyat aralığında birçok otel, hostel ve apartlar kente gelen turistlere hizmet vermektedir. Kentin binlerce öğrenciye ev sahipliği yapıyor olması çok uygun fiyatlarda konforlu apartlar bulunmasını sağlıyor.

Kentteki otelleri ineleyecek olursak; şehir merkezine yakın konaklamak isteyenler Vestdijk 47 bölgesindeki tesislere bakmalı. Merkeze yakın popüler tercihlere göre oteller ise şöyle sıralanıyor:

Pullman Eindhoven Cocagne: 5 yıldızlı. Ücretsiz internet, fitness ve SPA salonları bulunmakta… Ana tren istasyonuna 500 metre mesafede.

The Student Hotel: 3 yıldızlı. Adından da anlaşılacağı gibi öğrenciler için düşünülmüş, hem uygun hem de konforlu. Ana istasyonun tam karşısında bulunuyor.

NH Collection: 4 yıldızlı. Philips Stadyumu’na 900 metre mesafede yer almaktadır. Oldukça konforlu bir tesis.

Queen Hotel: 3 yıldızlı. Şehrin göbeğindeki alışveriş merkezlerine ve eğlence yerlerine yakın konumda.

Boutique Hotel Lumiere: 3 yıldızlı. Oldukça şık odaları bulunan otel, merkez istasyon ve alışveriş merkezine çok yakın.

Inntel Hotels Art: 4 yıldızlı. Otelin bir kısmı 1991’de inşa edilen meşhur Philips Işık Kulesi’nde bulunur. Philips Stadı’na 7 dakika, tren istasyonuna ise 5 dakikalık uzaklıktadır.

Park Plaza Eindhoven: 4 yıldızlı. Ses yalıtımlı şık odaları ve kapalı yüzme havuzu bulunmakta.

Hotel La Reine: 3 yıldızlı. Wilhelmina Meydanı’na yakın. Tren garına yürüyerek 10 dakika olan otelde 4 farklı oda tipi mevcut.

Budgehotel de Zwaan: 2 yıldızlı. Siyah renkli şık dış yapısıyla dikkat çeken otel, tren garına yürüyerek 12 dakikalık mesafede.

Design Hotel Glow: 3 yıldızlı. Tren garına 5 dakika yürüme mesafesinde olan otelde 42 inçilk televizyonlara sahip özel tasarım odalar bulunuyor.

Crown Hotel Eindhoven: 4 yıldızlı. Tren garına 200 metre uzaklıktaki otelde fitness alanı da mevcut.

Sandton Eindhoven Centre: 3 yıldızlı. Merkezde bulunan otel, Van Abbe Müzesi’ne sadece 150 metrelik mesafede bulunuyor.

Crown Inn: 3 yıldızlı. Şehrin tam göbeğinde yer alan otel, pazar meydanına oldukça yakın bir konumda…

Hotel Benno: 2 yıldızlı. Sade bir yapıdaki otel rakiplerinden fiyatlarıyla sıyrılıyor.

Eindhoven’ın gece hayatına yakın olmak isterseniz ise Stratum bölgesi öne çıkıyor. Buradaki popüler otellere bakacak olursak 4 yıldızlı Van der Valk Eindhoven, ilk öne çıkan tesis. Bunun ardından Best Western Eindhoven da 4 yıldızlı olup merkeze de 800 metre uzaklıkta. Tek yıldızlı kendi halinde bir otel olan Lightotel de bu bölgede tercih edilen bir başka tesis.

Ayrıca yine başta da belirttiğimiz gibi apart otellerin çokluğu, özellikle öğrenci nüfusunun nispeten azaldığı yaz döneminde arkadaş grubunuzla uygun bir fiyata kalmanız açısından önemli bir seçenek.