Google+

Arama formu

Maastricht Mutfağı

Maastricht Mutfağı

Maastricht şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Elisabeth bed & brocante, The Maastricht Treat(y) @ Home in Town, Cozy floating boatlodge "Het Vrijthof". Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Aldenhof Appartementen, Residence Wyck, Hotel Matuchi gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Stayokay Maastricht, The Green Elephant, Amby family house tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Maastricht aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hollanda mutfağı size yerel lezzetler sunma konusunda pek de zengin değildir. Dolayısıyla Maastricht’te de farklı bir durum söz konusu değildir. Şehirde genellikle dünya mutfaklarına ait yemekler tüketilir. Şehirde bulunan birçok restoran arasında zevkinize göre bir menü seçebilirsiniz. Eğer yerel bir şeyler tatmak istiyorsanız bunlar stroop waffle ve Hollanda çikolatası olabilir. Peynir de yine Hollanda’nın meşhur yiyeceklerinden biridir, özellikle gouda peyniri çokça tercih edilmektedir.

Maastricht’te dışarıda yemek yemek genellikle pahalıdır ve nadiren ucuz bir restoran bulunmaktadır. Bu ucuz olan yerlerde çoğunlukla hafta içi öğrencilere hizmet veren kafelerdir. Eğer bütçeniz kısıtlıysa bir öğrenci mekânı olan Eet Cafe’de üç öğün yemeği 15 euro'ya yiyebilirsiniz. Bir diğer uygun fiyatlı yer de Kicken & Eten’dir. Burada Fransız mutfağı menüsü ağırlıklı olup canlı müzik yapılır. Güzel bir atmosfere sahip olan mekânda 10 ila 20 euro arasında makul bir fiyata yemek yiyebilirsiniz. Maastricht’in bazı popüler restoranları aşağıda listelenmiştir.

Popüler Restoranlar:

  • Rantree
  • Chateau Neercanne
  • Harry's
  • Beluga
  • Cafe Sjiek

  
MAASTRİCHT’TE BAHŞİŞ - Hollanda'da bahşiş bekleme âdeti pek yoktur. Maastricht’te isterseniz bahşiş bırakmayabilirsiniz.
 


Maastricht Turları