Google+

Arama formu

Hollanda Mutfağı

Hollanda Mutfağı
1.bp.blogspot.com


Hollanda mutfağı size yerel lezzetler sunma konusunda pekte zengin değildir. Dolayısıyla Maastricht’te de farklı bir durum söz konusu değildir. Şehirde genellikle dünya mutfaklarına ait yemekler tüketilir. Şehirde bulunan birçok restoran arasında zevkinize göre bir menü seçebilirsiniz. Eğer yerel bir şeyler tatmak istiyorsanız bunlar stroop waffle ve Hollanda çikolatası olabilir. Peynirde yine Hollanda’nın nadir meşhur ürünlerinden biridir.

Maastricht’te dışarıda yemek yemek genellikle pahalıdır ve nadiren ucuz bir restoran bulunmaktadır. Bu ucuz olan yerlerde çoğunlukla hafta içi öğrencilere hizmet veren kafelerdir. Eğer bütçeniz kısıtlıysa bir öğrenci mekânı olan Eet Cafe’de üç öğün yemeği 12,50 Euroya yiyebilirsiniz. Bir diğer uygun fiyatlı yerde Kicken & Eten’dir. Burada Fransız mutfağı menüsü ağırlıklı olup canlı müzik yapılır. Güzel bir atmosfere sahip olan mekânda 10 ile 20 Euro arasında makul bir fiyata yemek yiyebilirsiniz. Maastricht’in bazı popüler restoranları aşağıda listelenmiştir.

Popüler Restoranlar:

  
MAASTRİCHT’DA BAHŞİŞ- İskandinav ülkelerinde bahşiş bekleme âdeti pek yoktur. Maastricht’de isterseniz bahşiş bırakmayabilirsiniz.