Google+

Arama formu

San Pedro Sula’da Gezilecek Yerler

San Pedro Sula’da Gezilecek Yerler

San Pedro Sula, köklü bir geçmişe ya da tarihi mimari yapılara sahip değildir. Bu sebeple de turistler için daha çok gece hayatı ve doğal parklarıyla öne çıkmaktadır.

San Pedro Sula’da görülmesi gereken diğer yerler

San Pedro Sula şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Hotel Coffee Bed & Breakfast güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Refugio de la Montaña B&B, Apartamento Corporativo, Hotel Las Americas. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Reysan, Hyatt Place San Pedro, Hotel Real InterContinental San Pedro Sula gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz La Hamaca Hostel, Hostal Aqui Me Quedo, Tamarindo Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un San Pedro Sula aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Museo de la Naturaleza, Museo Para la Infancia el Pequeno Sula, Pulapanzak Şelalesi, Taulabe Mağarası.

San Pedro Sula’da Gezilecek Yerler-1

Katedral

Katedral

San Pedro’nun Katedrali, 1949 yılı tarihli bir kolonyal yapı örneğidir. Mimar Jose Francisco Zalazar tarafından tasarlanan Katedral’in içinde ahşap heykeller yer almaktadır.

Antropoloji ve Tarih Müzesi

Antropoloji ve Tarih Müzesi

Kolombiya öncesinden günümüze kadar pek çok zanaat ürününün sergilendiği müzede çeşitli çömlek işleri, değirmenler görülebilir.

Parque Central

Parque Central

Şehrin merkezi olan Parque Central, özellikle şehri gezerken dinlenmek ve yerel halkı izlemek için ideal bir noktadır.

Parque Nacional Cusuco

Parque Nacional Cusuco

Şehrin tepesinde yer alan bu doğa parkına gitmek için en güzel yol, 4x4 turlarına katılmaktır. Vardığınızda San Pedro Sula’nın tepeden görünümüne hâkim olan noktada keyif yapabilirsiniz. Ayrıca park, doğa yürüyüşleri için de harika bir ortam sunmaktadır.