Google+

Arama formu

Dover Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dover Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 

Dover şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Brambles Bed & Breakfast Dover Kent, Flints Of Dover, Castle View Dover. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Clare House, Bluebells Guest House, house gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz A Studio Apartment with private facilities, Dover Adventure Backpackers, Dover Backpackers tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Dover aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Dover, İngiltere’nin güneydoğusunda Manş Denizi’ne ve boğazına kıyısı bulunan bir yerleşim yeri olup, resmi olarak şehir statüsünde sayılmamaktadır. Antik Romalıların kurduğu bir şehir olarak bilinen tarihi bir yerleşkedir. Nüfusu ise 40.000’dir.

Antik Romalılar zamanında “Dubris” adında bir kent olarak kurulmuş ve buraya yine Romalılar tarafından deniz fenerleri, kale, Roma yolları ve yerleşim yerleri yapılmıştır. Özellikle Dover Boğazı kıyısında bulunan Sakson kilisesi, Dover Kalesi ve Roma Feneri, İngiltere’nin en tarihi yapıları arasındadır. Günümüzde bir liman kenti olarak varlığını sürdüren Dover, İngiltere’nin ana kıtaya en yakın limanına sahiptir. 

Tanıtıcı Video:
 


Dover Turları