Google+

Arama formu

İngiliz Mutfağı

İngiliz Mutfağı
yukleoltaci.com

Liverpool şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz En-suite in Another Place -TEA, Sapphire Home Stay, Barbara’s accommodation güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Sir Thomas Street, 19 Selwyn Street, 4 - Person Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Beatles Daytripper Apartment, Modern 2BR First Floor Flat In Liverpool Central, Modern 2BR Third Floor Flat In Liverpool Central gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Sleep Eat Love, Arena House Liverpool, Hatters Liverpool tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Liverpool aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Liverpool, yemek kültürü çağdaş İngiliz mutfağının etkisi altındadır. Şehrin caddelerinde ki birçok bistro ve restoranlar da, hem İngiliz mutfağı hem de dünya mutfağından lezzetler bulabilirsiniz.  İngiliz yemek kültüründe beş çayı (ikindi vakti çayı) çok meşhurdur. Her türlü restoran, kafe ve bistroda beş çayı içilebilir. En meşhur lezzetleri arasında Wirral, Formby, kuşkonmaz, karides, kuzu gelmektedir. Sebzede bu mutfağın kültüründe önemli bir yere sahiptir. Çoğunlukla pancar, kırmızı lahana ve patates gibi sebzeler, etle beraber güveçte pişirilerek yenmektedir.  

Alkollü içecekleri arasında Liverpool birası ve cini çokça tercih edilmektedir. Liverpool’da yemek fiyatları ise biraz pahalı olabilmektedir.
 
BAHŞİŞ- Ülke genelinde bahşiş, hesaba servis bedeli olarak dahil edilmektedir ancak yine de hesabın %5‘i gibi küçük bir bahşiş beklentisi bulunmaktadır.
 


Liverpool Turları