Google+

Arama formu

İngiliz Mutfağı

İngiliz Mutfağı
yukleoltaci.com

Oxford şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Bladon Village home, Blenheim, Cozy Room, Lake Street Bedroom güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment A High Hedges, Luxe Modern Townhouse, Apartment C, High Hedges. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Short Let Space Oxford Town House, 17 Chilswell Road, Quarters - Iffley Road House gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Thames Watersides, Oxford Backpackers, YHA Oxford tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Oxford aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Oxford’dun mutfağıİngiliz mutfağının etkisi altındadır. Şehrin caddelerinde ki birçok bistro ve restoranlar da, hem İngiliz mutfağı hem de dünya mutfağından lezzetler bulabilirsiniz. Oxford tam bir öğrenci şehri olduğundan kafelerin sayısı oldukça fazladır. Birçok mekânda Amerikan mutfağı menülerinden tutunda Çin mutfağına kadar menüler bulunmaktadır.  İngiliz yemek kültüründe beş çayı (ikindi vakti çayı) çok meşhurdur. Her türlü restoran, kafe ve bistroda beş çayı içilebilir. En meşhur lezzetleri arasında beef, wellington, skon, boiled, karides, blue fish gelmektedir. Sebzede bu mutfağın kültüründe önemli bir yere sahiptir. Çoğunlukla pancar, kırmızılahana ve patates gibi sebzeler, etle beraber güveçte pişirilerek yenmektedir.  

 
BAHŞİŞ- Ülke genelinde bahşiş, hesaba servis bedeli olarak dâhil edilmektedir ancak yine de hesabın %5‘i gibi küçük bir bahşiş beklentisi bulunmaktadır.
 


Oxford Turları