Google+

Arama formu

Norwich Şehir İçi Ulaşım

Norwich Şehir İçi Ulaşım

Norwich toplu taşıma konusunda gelişmiş bir şehirdir. Şehir içi ulaşımda otobüs ve taksiler kullanılmaktadır. Bu araçlarla şehrin hemen hemen her yerine ulaşmak mümkündür. Otobüsler şehrin en yaygın kullanılan toplu taşıma araçlarıdır. Gelişmiş bir taşıma ağına sahip olduklarından, ulaşım için ilk alternatifiniz olabilir. Otobüsler toplam 3 bölgeye ayrılmıştır. Ücretler aşağıdaki gibidir.
 

  • 1. Bölge için tek kullanımlık bilet ücreti: 1,50 sterlin
  • 2. Bölge için tek kullanımlık bilet ücreti: 2 sterlin
  • 3. Bölge için tek kullanımlık bilet ücreti: 2,50 sterlin

Bu biletleri şehir merkezindeki satış noktalarından ve otobüs sürücülerinden temin edebilirsiniz.

Şehrin diğer ulaşım aracı taksilerdir. Hızlı ulaşım ve otobüslerin güzergahı dışındaki yerlere ulaşmak için kullanabilirsiniz. Taksi fiyatları ise genellikle pahalı olduğundan isterseniz pazarlık yapmayı deneyebilirsiniz.

NORWİCH HAVAALANINDAN ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Norwich Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüs veya taksileri kullanabilirsiniz. Havalimanından hareket eden yerel otobüsler ile şehir merkezine yaklaşık 20 dakikada ulaşmak mümkün. Bu otobüslere binmek için gerekli olan biletleri, otobüsün bulunduğu duraklardan ve havalimanından temin edebilirsiniz.

  • Biletlerinin fiyatı 1,70 sterlindir.
  • Resmi web sitesi için tıklayınız.

Bir diğer ulaşım aracı ise taksilerdir. Havalimanının kapısında bekleyen taksilerle 15 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşmak mümkün. Yaklaşık 8 sterlin ödeyerek bu taksileri kullanabilirsiniz.