Google+

Tebriz Gezilecek Yerler 

77023 Ağu 2016Lokasyon Detay

Tebri'z'de görülmesi gereken diğer yerler: Ark-e-Alishah, Anayasa Binası, Babak Kalesi, İmamzadeh Hamzah Camisi, Demir Çağı Müzesi, Ghari Köprüsü, Saat Kulesi, Arg-e Ali-Shah, Golestan Parkı.

Mavi Camii (Göy Mescid)

5723 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Mavi Camii (Göy Mescid)

Şehrin belki de en önemli sembolü olan Mavi Camii (Göy Mescid) Karakoyunlular döneminde inşa edilmiş ve 1779 depreminde oldukça hasar görmüştür; restorasyon çalışmalarının hala devam ettiği camiiyi yine de görebilirsiniz.

-

Azerbaycan Müzesi

2623 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Azerbaycan Müzesi

Tahran’daki Ulusal İran Müzesinden sonra İran’ın tarihine dair en fazla ve değerli koleksiyonlara sahip Tebriz müzesidir. Sasani İmparatorluğu döneminden Kaçar Hanedanlığına kadar olan periyoda dair farklı arkeolojik ve kültürel eserleri burada görmek mümkün.

-

Behnam Evi

2423 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Behnam Evi

Şimdilerde Tebriz Sanat Üniversitesi’ne ait bir bina olan, tarihi olduğu kadar mimari açıdan da oldukça önemli bir eser. Kaçar Hanedanlığı döneminin bir ürünüdür.

-

El Gölü

1323 Ağu 2016Gezilecek Yerler

El Gölü

Kaçar Hanedanlığı döneminde yazlık saray olarak olarak kullanılan büyük bir park alanıdır. Geleneksel Azerbaycan mimarisini yansıtır. Devrimden önceki adı Şah Gölü’yle de tanınmaktadır.

-

Tebriz ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-