Google+

Arama formu

Glasgow’da Alışveriş

Glasgow’da Alışveriş
 

Glasgow, şaşırtıcı derecede lüks alışveriş noktalarını bir araya getiren bir şehirdir. Glasgow, alışverişte İskoçya'nın en iyilerinden biri olmakla beraber Londra'dan sonra Britanya'daki iki numaralı alışveriş merkezi olarak kabul edilmektedir. Buchanan Caddesi, dünyadaki perakende alanı için yedinci en pahalı mekan, yani bu Merchant City gibi alanlarda daha fazla sayıda tasarımcının giyim mağazası var demektir. Bunun yanında, Belediye Meclisi Barras Pazarı gibi daha geleneksel alışveriş merkezlerinde benzer görünümlü kıyafetler daha uygun bir fiyatla alınabiliyor.

Glasgow alışverişinin çekirdeği, “Altın Z”dir. Argyle Caddesi, Buchanan Caddesi ve Sauchiehall Caddesi'nin sürekli trafiğe kapalı caddelerinden oluşan Altın Z, hemen hemen tüm büyük İngiliz büyük markalı perakendecilerine ev sahipliği yapmaktadır. Bose, Bang ve Olufsen, Ralph Lauren gibi yerler de son zamanlarda birinci sınıf markaların yükseldiği yerleri oluşturmaktadır. Ayrıca Braehead, Silverburn ve Glasgow Kalesi'ndeki şehir eteklerinde daha büyük alışveriş merkezleri vardır.

Bathve Hope caddeleri, ana yaya sokaklara paralel uzanır ve zincir mağazalardan uzaklaşmak isterseniz, ince sanatlardan, İskoç giyiminden, antikalarından ve sanat eserlerinden her şeyi satan daha ilginç, yerel dükkanları bu iki caddede bulabilirsiniz.

Barras, Glasgow'un en önemli alışveriş deneyimidir. İstediğiniz her şeyi satan yüzlerce pazar tezgahını burada bulabilirsiniz. Sahte ve taklit ürünlerin de sıkça yer aldığı bu yerde aldıklarınızın orijinalliğine önem veriyorsanız dikkatli olmalısınız.

Buchanan Galerileri, kent merkezinde yer alır ve burası İngiltere'de en iyi mağazası seçilmesiyle ünlenmiştir. St Enoch Merkezi, Avrupa'nın en büyük cam çatılı binası ve dev büyük alışveriş merkezidir. Princes Square, modanın kalbinin attığı ve en özel tasarımların bulunduğu sosyetik bir mekandır. Argyle Arcade ise İskoçya'nın en büyük kuyumcu merkezidir. De Courcy ise bir sürü ikinci el müzik ve kitap mağazaları ile bağımsız hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu olağandışı küçük bir alışveriş merkezidir. Şehre geldiğinizde bir şey alsanız da almasanız da bu alışveriş noktalarına uğramadan dönmemelisiniz.