Google+

Glasgow’da Nerede Kalınır?

13316 Mar 2017Lokasyon Detay

Glasgow’un da diğer büyük şehirler gibi güvenli alanları ve daha az güvenli alanları vardır ve burada da temel sağduyu kuralları geçerlidir. Glasgow'un merkezi güvende olduğundan herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Tüm şehir merkezi ve turistik bölgeler iyi poliçe edilmiştir. Gün boyunca, şehir merkezinde ayrıca, eğer gerekiyorsa size yardımcı olabilecek kırmızı şapkalı ve ceketli birçok 'bilgi görevlisi' vardır. Yerel bir üne sahip olmasına rağmen, Batı Avrupa kenti olması nedeniyle, Glasgow dünyanın en güvenli şehirlerinden biridir. Glasgow’da kalmak için çok farklı bütçelere uygun geniş bir seçenek yelpazesi vardır.

Kamp alanları, özellikle öğrencilerin ve genç grupların tercih ettiği doğal ve uygun fiyatlı bir seçenektir ve şehirde pek çok kamp alanı mevcuttur. Craigendmuir Kamp ve Karavan Parkı, Kentin doğusunda, Stepps'ten Glasgow Queen Street'e giden tren yolculuğu ile yaklaşık 20 dakika sürer. Muhtemelen merkeze en yakın kamp yeri burası olup bir kişilik çadır için yeri 12-14 pound arasında değişir.

Tercihinizi otellerden yana kullanırsanız da bütçenize göre pek çok farklı ve güzel otel bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı popüler oteller şu şekilde sıralanabilir;

Amadeus Guest House, Glasgow'un West End bölgesinin kalbinde, aydınlık, temiz ve havadar odalarda bir aile tarafından işletilen güler yüzlü konuk evidir ve odalar 35 pounddan başlar. Holiday Inn Express de Glasgow'un kalbinde, 128 adet klimalı konuk odası, lisanslı bar, ücretsiz sıcak kahvaltı ve WiFi hizmeti ile modern bir oteldir. Glasgow Gençlik Yurdu (SYHA), 8 Hope St.'ten 44A numaralı otobüse bindiğinizde Woodlands Yolu üzerindeki ilk durakta inip Lynedoch St'teki tepeye çıkarak sola devam ettiğinizde bulacağınız ce süitleri 13 pounddan başlayan bir seçenektir. Glasgow Metro Youth Hostel’de kalacaksanız bir kişi için gecelik 22 pound, 5 yataklı apartlar içinse toplam 160 pound ödeme yapmanız gerekir. Euro Hostel ve Bluesky Hostel’de de yaklaşık olarak bu fiyatlara benzer hizmeti alabilirsiniz.

Orta düzey bir konaklama alanı tercih edecekseniz, The Victorian House Hotel, McLays Konuk Evi, Holiday Inn Express ve Otel İbis, size erken rezervasyona da bağlı olmala beraber gecelik olarak 30-55 pound arasında iki yıldızlı otel hizmetini sunacaktır.

Jurys Inn, Devoncove Hotel, GoGlasgow Urban Hotel ve Hilton Garden Inn de popüler seçenekler arasında ve 3-4 yıldızlı otel konforunu size sunan oteller arasındadır. Genellikle geleneksel İskoç kahvaltılarının da fiyata dahil olduğu şehir merkezindeki bu otellerde 50-80 pound arasında oda bulabilirsiniz.

Eğer lüksünüze düşkünseniz, şehirde Crowne Plaza, Glasgow Grand Central Hotel, Marriott Glasgow, Radisson Blu Hotel, Carlton George Hotel, Hilton Glasgow ve Malmaison Glasgow gibi butik otelleri tercih edebilirsiniz. Şehrin kalbindeki bu lüks ve sınırsız hizmeti sunan otellerde kalmanız seçeceğiniz süitin özelliklerine göre gecelik 80-315 pound arasında değişmektedir.

Glasgow ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-