Google+

Arama formu

Inverness Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Inverness Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Inverness şehri, yerel idare bakımdan İskoçya’nın Highlands bölgesinin merkezidir. Birleşik Krallık'ın en kuzeyinde bulunan şehir statüsü taşıyan yerleşkesi olup başkent Edinburg'dan 254, Londra'dan 903 kilometre uzaklıktadır.

Kuzey Denizi’nden doğuya doğru kara içine sokulan bir fiyort olan Moray Firth'ün hemen sonunda bulunmaktadır. Şehrin güneydoğusunda içinde Loch Lochy, Loch Ashie ve Loch Ness gölleri bulunan Great Glen (Büyük Vadi) bulunmaktadır. Ness Gölü ise şehrin içinden geçen bir kanal gibidir. Şehir sadece bu tür doğal güzellikleri ile değil, Ortaçağ mimarisi ile de turistlerin ilgisini çeker.

Inverness Hakkında Bilinmesi Gerekenler-1

Inverness şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Ellerslie, Eriskay, Craigton, North Kessock, Birchill Lodge güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri West of the Ness - City Centre Home with 5 Bedrooms, 35a Miller Street Inverness Scotland, The Grey Hen. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hayloft, Witchelm House, Chieftain Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Highland Backpackers Inverness, Inverness Youth Hostel, The Waverley Guest House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Inverness aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Uzun yürüyüşler yapmak için pek çok güzergâhı olan Inverness’ta dolaşırken Inverness Kalesi ya da Inverness Katedrali gibi özel yerleri keşfedebilirsiniz. Inverness’ta ılıman okyanus iklimi hâkimdir. Çevresindeki şehirlere göre daha az kar yağışı görülür. Ancak şehirde hava durumu oldukça değişkendir. Yıl boyunca en yüksek sıcaklık temmuz ayında 29 derece olarak görülür. En düşük sıcaklıklar ise ocak ayındadır. -18 dereceye kadar düştüğü görülmüştür. Şehre gitmek için en uygun dönem Nisan-Ekim ayları arasıdır.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=ysf2RfTbv-U


Inverness Turları