Google+

Alicante Şehir İçi Ulaşım

39517 Şub 2016Lokasyon Detay

Alicante Şehir İçi Ulaşım
alicante.com

Alicante’de şehir içi ulaşım için otobüs, tren, tramvay ve taksi seçenekleri mevcut. Toplu taşımayı kullanmak için yeniden doldurulabilen seyahat kartlarını Mercado Central’de yer alan TAM ofislerinden alabilirsiniz. Ancak çok büyük olmayan şehri yürüyerek gezmek de güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Otobüs

Limanda yer alan otobüs istasyonu şehir içi ve şehirlerarası olarak hizmet vermektedir. Şehri gezmek için 10.00-02.00 saatleri arasında hizmet veren ve önemli turistik noktalarda duran turist otobüslerini de kullanabilirsiniz. 8 € olan bileti gün içinde istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Tren

Ana tren istasyonu ise şehrin merkezinde yer almaktadır. Bu istasyondan İspanya’nın önemli şehirlerine seferler düzenlenmektedir.

Adres: Avda. De Salamanca s/n. 03005 – Alicante Tel: +34 965 923 850

Tramvay

Şehir içi ulaşım için bir başka tercih ise tramvaydır. Tramvay hatları Alicante’nin hemen her bölgesine seferler düzenliyor. Özellikle araba kiralamayı düşünenler için tramvayı tercih etmenin çok daha uygun fiyatlı ve rahat olacağı da belirtiliyor.
Alicante’de toplu taşıma araçlarını kullanarak önemli bölgelere ulaşımınızı trafiğe takılmadan yapabilirsiniz.
Taksi

Şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz bir başka seçenek de taksidir. Önemli taksi firmaları ve telefon numaraları: Radio Taxi: 965 910123, Tele Taxi: 965 101611, Area Taxi: 965 910591

Alicante Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Alicante Havaalanı şehre sadece 10 km uzaklıkta bulunduğu için ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ulaşım için 20 dk da bir düzenli olarak kalkan C-6 numaralı otobüsleri tercih edebileceğiniz gibi, ortalama ücreti 20 € olan taksiyi de kullanabilirsiniz. Taksi kullanmaya daha önce karar verip yerinizi ayırtmanız durumunda daha uygun bir fiyata yolculuk etme şansınız da bulunuyor. Ancak taksiden fatura istemeyi de ihmal etmemeniz önerilmektedir. Otobüs biletleri ise yetişkinler için 3,85 €. Araç kiralamaya karar verirseniz rehberimizde yer alan numaraların yanı sıra havaalanında yer alan kiralama şirketlerinden de yararlanabilirsiniz.

Alicante ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-