Google+

Arama formu

Bilbao Festivalleri

Bilbao şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Cosy Room - Guggenheim, Bilbao Centro, Habitación y Baño Privado, Habitacion y Desayuno en el Centro güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartamento Jare, Bilboflat, Apartamento en el centro de Bilbao. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Paseo Arenal by Forever Rentals, Bilborooms, Pensión La Salve gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Botxo Gallery - Youth Hostel Bilbao, Bilbao Central Hostel, Albergue Turístico Moon Hostel Bio tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Bilbao aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Bilbao Festivalleri
 


Bilbao Turları

Büyük ölçüde Katolik nüfus barındıran Bilbao’da yıl boyunca çeşitli festivaller ve doğası gereği dini kutlamalar gerçekleşir.

Bilbao Gece Maratonu: Yılın ilk ayında gerçekleştirilen bu etkinliğe, dünyanın dört bir yanından profesyonel koşucular katılmaktadır. Gece gerçekleştirilen etkinlikte şehrin güzel köşelerini keşfedebileceğiniz gibi, maraton sonrası eğlenceli atmosfere de katılabilirsiniz.

St. Thomas Festivali: Aralık ayında gerçekleştirilen festivalde, gastronomiden çeşitli hediyeliklere dek uzanan zengin fuarlar kurulmaktadır.

Bilbao Yaz Şöleni: Temmuz ayında gerçekleştirilen festival, şehrin en renkli etkinliklerindendir. Festival boyunca sokaklarda çeşitli kukla, dans, tiyatro gibi pek çok gösteri düzenlenir.

Bask İsyanı Kutlamaları: Bilbao’nun en temel festivallerinden biridir. Her Ağustos’ta 9 gün süreyle kutlanan festivalde sirk, boğa dövüşleri, boks karşılaşmaları ve geleneksel dans gösterileri ve fuar gibi etkinlikler düzenlenir.

Beyaz Gece: Bilbao’nun kurtuluş kutlamalarından oluşan festival, Haziran ayında gerçekleşir. Açık hava gösteriler, sahne performansları gibi şenlikler sokakları renklendirir.

FANT Festivali: Mayıs ayında gerçekleştirilen bu fantastik film festivalinde kısa ve uzun metrajlı fantastik filmlerin gösterimi, atölye çalışmaları ve diğer etkinlikler yer alır.

Virgen del Carmen: Temmuz ayında düzenlenen bu dinsel tören, Meryem Ana'nın balıkçı teknelerinin filosundaki resim sergilerini içermektedir.

Fiesta: Ağustos, Bask bölgesinde festival ayıdır. Bilbao, ayın üçüncü haftasında yıllık canlı kutlamalara ev sahipliği yapmaktadır.

Belgesel ve Kısa Film Uluslararası Film Festivali: Kasım'ın sonlarında ve Aralık başında düzenlenen bu film festivalinde film gösterimleri ve diğer etkinlikler yer almaktadır.