Google+

Arama formu

Bilbao’da Alışveriş

Bilbao’da Alışveriş
 

Dünyaca ünlü markalarıyla bilinen İspanya, dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapar. Bilbao gibi ünlü ve zengin bir şehirde de dev mağaza zincirlerinin şubelerine rastlayabileceğiniz gibi, yerel pazar ve butiklerde de keyifli bir alışveriş geçirebilirsiniz.

Bilbao, genellikle Gran Via ve Zubiarte’de tipik cadde mağazalarını ve alışveriş merkezlerini barındırır. Ancak Plaza Moyúa'nın çevresinde, eski şehirde bulunan ilginç küçük butikler ve gösterişli dükkanlarla çok sayıda üst düzey mağaza vardır.

Dünyanın en büyük kapalı pazarına sahip bir şehirden bekleyebileceğiniz gibi, gıda ürünlerinden satın almak turistler için bir takıntıdır. Bu arada, eski kasabadaki hediyelik eşya dükkanları, Bask kültürünün her alanını evinize taşımanızı sağlar. Bask kadehleri ve her yerde bulunan yerel bayrak ile birlikte başka bir yerel tutkuyu, ünlü Atletik Bilbao'yu ilan eden futbol gömleklerini bulabilirsiniz.

Bilbao’daki Mercado de la Ribera (Riverside Pazarı) Avrupa'daki en büyük kapalı pazardır. Başlangıçta 1930'da temiz ve işlevsel olarak tasarlanan bu taş ve cam bina, Bask'ın yiyecek ibadetinde layık bir tapınak haline gelmiştir. Zemin katta ağırlıklı olarak balık, et, meyve, sebze, çiçek gibi gıda maddeleri yer alırken, diğer ürünler pazarın ikinci katında alıcılara sunuluyor.

Ensanche ve eski şehir merkezi, ulusal ve dünyaca ünlü moda tasarımcılarının en iyi tasarımlarını satan dükkanlarla dolu yerlerdir. Eski Kent ayrıca trafiğe kapalı sokakları, tarihi eserleri, kültür kurumlarını ve el sanatlarından tasarım kıyafetlerine kadar her şeyi bastıran 800'in üzerinde dükkanın bir birleşimiyle alışverişi ayağınıza sunacaktır. Çanak-çömlekten kristallere, deri ürünlerinden geleneksel mobilyalara kadar birçok Baskçı eseri kentin birçok dükkânından temin edilebilirsiniz.

Bilbao mağazalarının çoğu Cumartesi günleri açıktır. Saat 13.00 ile 16.00 arasındaki siesta vakitlerini göz önünde bulundurduğunuz sürece Bilbao sokaklarında keyifle alışveriş yapabilirsiniz.