Google+

Bilbao’da Nerede Kalınır?

15402 Mar 2017Lokasyon Detay

Bilbao’da Nerede Kalınır?
 

Mimarisi, nehri ve eşsiz yemekleriyle ünlü bu güzel şehirde birbirinden farklı aktivitelere zaman ayırmak ve Bilbao sokaklarını keşfetmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekecektir. Bu süreçte şehirde nerede kalacağınıza karar vermeniz de oldukça önemlidir. Öncelikle eski dokulu ve tarih kokulu sokaklara hayran bir seyyahsanız Casco Viejo isimli Yedi Cadde olarak da bilinen bölgede uygun fiyatlı pek çok pansiyon bulabilirsiniz. Böylece şehrin ilk konumlandığı yerlerde tarihle baş başa dakikalar geçirebilir, pencerenizden rengârenk eski mimari harikası binaları seyredebilirsiniz. Ayrıca burada kalmaya karar verdiğiniz zaman şehrin merkezinde, yürüme mesafesinde pek çok gezilip görülmeye değer alana da kolayca yürüme mesafesinde konaklayabilirsiniz. Bu bölgeyi şehirde kiralayacağınız bir bisikletle de kaldığınız pansiyondan çok uzaklaşmadan da gezebilir, nehir kıyısında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Bu bölgede bütçenize uygun, arkadaşlarınızla da oldukça düşük fiyatlarda kalabileceğiniz çeşitli konaklama seçenekleri ve odaları sunan hostellere de bakabilirsiniz.

Eğer lüksünüze düşkünseniz, lüks oteller de bulabileceğiniz bu eski yerleşim bölgesi, kentin nabzını tutmak ve gece hayatının tadını çıkarmak isteyenlerin de vazgeçilmez noktalarından biridir. Yayalara açık sokaklarda bulunan ve tarihi bölgenin içerisinde yer alan birbirinden sofistike otellere göz atabilirsiniz. İlginç tasarımları seviyorsanız kısmı çitlik bahçelerinden esinle düzenlenmiş, eski oyuncak mağazalarının olduğu kara karo zeminli büyüleyici bir otel tercihiniz olabilir. Modern sanat tutkunuysanız, modern sanat eserleriyle dolu, ferforje yataklar ve renkli taş döşeli banyolarla süslü, şirin ancak bol miktarda yöreye ait ilginç kitapları da odanızda bulabileceğiniz bir otel seçeneği de incelenecekler listenizde olabilir. Minimalist detaylara tutkunsanız, ünlü moda tasarımcısı Antonio Miró'nun bir tutku projesi olarak tasarladığı ve Guggenheim Müzesi’ne bakan sanat ve modern fotoğraflarla dolu bir otel seçebilirsiniz. Plaza de Federico Moyúa meydanı çevresinde de kendinize göre kalacak şık oteller bulmanız mümkün. Burada bulunan oteller de dekor ve konfor anlamında birbiriyle yarış içindedirler. Retro bir bükülme ile eski modanın cazibe merkezlerinden olan bu yerde de Bilbao’nun ünlü mimarlarının dokunuşlarıyla tasarlanmış 1900’lerin başına uygun döşenmiş ilginç otellere güvenle rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Restoranlara, barlara, nehre ve müzelere yakın olmak isterseniz Guggenheim bölgesinde kiralık apartman dairelerine göz atabilir kısa ve orta vadeli olarak kalabalık gruplar halinde gittiğinizde ev kiralayabilirsiniz. Ancak seçeneğiniz ister hostel, ister otel, isterseniz bir daire olsun merkezde kaldığınız sürece kentin günlük neşesine ve gece hayatının eğlenceli merkezlerine yakın keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Kent bölgesi, genellikle konaklamak için güvenli olsa da kırsal bölgelerdeki suç oranının kente oranla daha fazla olması nedeniyle buralardan kaçınmalısınız. San Francisco bölgesi, konaklamak için güvenli bir yer değildir. Ayrıca bu bölgede işletmede ucuz ve kalitesiz yemekler satılmaktadır. Geceleri dolaşırken de dikkatli olmakta yarar vardır.

Ayrıca geziniz boyunca İspanyol renkleri ve sembolleri barındıran giysiler tercih etmemeniz tavsiye edilir. Bu bölgede yaşayan insanların çoğu İspanya’dan bağımsız olmayı desteklemektedir. Bu nedenle Bask Bölgesi’ni İspanya olarak tanımlamaktan kaçınmanız etraftaki insanlarla daha iyi iletişim kurmak için faydalı olacaktır.
 

Bilbao ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-