Google+

Cadiz Gezilecek Yerler

90030 Mar 2016Lokasyon Detay

Cadiz Gezilecek Yerler
wikimedia.org

Güney İspanya kıyısındaki Cadiz, büyüleyici güzellikteki plajlarının yanı sıra Batı Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olması nedeniyle sahip olduğu tarihi eserleri ve yapıları ile bölgenin önemli bir turizm merkezidir. Camarón de la Isla ve Paco de Lucía gibi efsanevi müzisyenlerin dünyaya geldiği yer olan Cadiz ayrıca, Flamenko müziğinin doğduğu yer olarak kabul edilmektedir.

Museo de Cádiz (Cadiz Müzesi)

Cadiz lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Apartamento La Casita de la Playa, Santa María 12 Boutique Apartamentos, Apartamento Torre Mirador. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Dormir en Cádiz, Pensión España gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Apartamento Playa Victoria, Studio Barrio del Flamenco, El Ático del Puerto otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cadiz aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Cadiz Gezilecek Yerler-1
sientecadiz.com

Cadiz Müzesi, Arkeoloji Müzesi ile Güzel Sanatlar Müzesi’nin birleşmesinden sonra, 1970 yılında kurulmuştur. Üç katlı geniş müzenin zemin katında; Cadiz’in tarihini anlatan, Fenikelilerin taş lahitleri ile Roma imparatorlarının heykellerini de içeren arkeolojik sergiler yer alır. Üst katta Rubens, Zurbaran ve Murillo’nun yanı sıra, çağdaş İspanyol ressamlarına da yer veren Endülüs’ün en büyük sanat galerilerinden biri yer alır. Üçüncü katta, köy fiestaları için yapılan kukla koleksiyonu da dikkate değerdir. Avrupa Birliği vatandaşları müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebilirler.

 • Adres: Plaza de Mina, s/n, 11004 Cádiz, İspanya
 • Telefon: +34 856 10 50 23
 • Ziyaret saatleri: Salı – Cumartesi: 09.00 – 20.30 / Pazar: 09.00 – 15.30 / Pazartesi: Kapalı
 • Giriş ücreti: 1.50 Euro
 • Web sitesi için tıklayınız.

Cádiz Cathedral (Cadiz Katedrali)

Cadiz Gezilecek Yerler-2
megaconstrucciones.net

Cadiz Katedrali, eski katedralin yerine kurulduğu için Yeni Katedral (Catedral Nueva) olarak bilinir. 1722 – 1838 yılları arasında inşa edilmiştir. Sarı seramiklerle süslü kubbesi ile Barok ve Neo – Klasik kilise, şehrin en görkemli kilisesidir. Kilisenin oyma koltukları bir Chartreuse manastırından getirilmiştir. Mezar odasında besteci Manuel de Falla’nın (1876 – 1946) mezarı bulunur.

 • Adres: Plaza de la Catedral, s/n, 11005 Cádiz, İspanya
 • Telefon: +34 956 28 61 54
 • Ziyaret saatleri: Pazartesi – Cumartesi: 10.00 – 18.00 / Pazar: 13.30 – 18.00
 • Web sitesi için tıklayınız.

Castillo de San Sebastián (Aziz Sebastián Kalesi)

Cadiz Gezilecek Yerler-3
viajejet.com

Castillo de San Sebastián, La Caleta plajının sonunda, anakaradan ayrılan küçük bir ada üzerinde yer alır. Kalenin ilk olarak ne zaman, kimler tarafından ve hangi amaçla inşa edildiği bilinmemektedir. Ancak klasik tarihe göre, kalenin konumuna bakıldığında bunun Yunan tanrılarına adanmış bir tapınak olduğu sonucu ortaya çıkmaktadır. Kente sırasıyla hakim olan Kartacalılar, Romalılar ve Mağribiler devirlerinde kale çeşitli onarımlardan geçmiş ve deniz feneri, gözetleme kulesi gibi amaçlarla kullanılmıştır. Günümüzde ise Cadiz’in en ünlü turistik noktalarından biri olarak her gün yüzlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

 • Adres: Paseo Fernando Quiñones, Cádiz, İspanya
 • Ziyaret saatleri: Her gün 09.30 – 17.00
 • Giriş ücreti: 2 Euro

 
Torre Tavira (Tavira Kulesi)

Cadiz Gezilecek Yerler-4
galeon.com

Marqués del Real Tesoro ve Sacramento caddelerinin kesiştiği köşede konumlanan Tavira Kulesi, Cadiz’in en yüksek yapısıdır. 45 metre yüksekliğindeki kule, saat kulesi olarak 1778 yılında Barok stilde inşa edilmiştir. 1994 yılında saat kulesi, harika manzaralar sunan bir karanlık odaya dönüştürülmüştür. “Camera Obscura” adı verilen bu oda Cadiz’in en popüler turistik atraksiyonlarından biridir. Tavira Kulesi ayrıca iki önemli sergi salonuna da ev sahipliği yapmaktadır.

 • Adres: Calle Marqués del Real Tesoro, 10, 11001 Cádiz, İspanya
 • Telefon: +34 956 21 29 10
 • Ziyaret saatleri: Ekim – Nisan: 10.00 – 18.00 / Mayıs – Eylül: 10.00 – 20.00
 • Giriş ücretleri: Tam 6 Euro / İndirimli 5 Euro
 • Web sitesi için tıklayınız.

Oratorio de San Felipe Neri (Aziz Felipe Neri Kilisesi)

Cadiz Gezilecek Yerler-5
cadizcapitanadelmar.org

18. yüzyıldan kalma Oratorio de San Felipe Neri, 1812 yılından bu yana liberalizmin mabedi olmuştur. Napolyon, Bağımsızlık Savaşı sırasında, İspanya üzerindeki denetimini sıklaştırırken, o yıl geçici hükümet İspanya’nın ilk anayasal monarşisinin temellerini atmak için burada toplanmıştır, ancak ilan edilen anayasa etkili olamamıştır.

 • Adres: Plaza de San Felipe Neri, 11003 Cádiz, İspanya
 • Telefon: +34 956 80 70 18
Cadiz şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Jerez ve Cadiz Şarap Tadım ve Horse Show Gün Turu (110 €), Sevilla'dan: Jerez, Kadiz ve Endülüs Atları (115.5 €), Sevilla Gönderen: Cebelitarık'ya günübirlik gezi (132.3 €), Sevilla'dan: Tam Gün Cordoba Turu (83.07 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Cadiz ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-