Google+

Arama formu

İbiza’da Alışveriş

İbiza’da Alışveriş

İbiza şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri OD Can Jaume Private Villas, Casa Lui, Cana Maria. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa Cielo, Villa Can Palazon, Villa Isabelle gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Coordenadas Ibiza, Hostal Costa, Casa de Huespedes el Almendro tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un İbiza aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

İbiza şehrinde alışveriş yapmak için yaz-kış açık olan butiklerden halk pazarlarına, büyük alışveriş merkezlerine kadar birçok seçeneğiniz var. İbiza’da 1970’lerdeki “hippi” modası hala sürüyor. Etrafta çiçek kız ve çiçek çocuklar artık göremeyecekseniz bile hippi ruhunu yaşatan birçok pazar yerine uğramanız mümkün. İbiza şehrinin merkezindeki Mercado Viejo, Mercat Nou ve Mercat Vell gibi pazarlardan yaşlı hanımların sattığı el işi aksesuar ve hasır şapkalara en doğal şartlarda üretilmiş zeytinyağlarına kadar İbiza’ya özgü her eşya ve lezzeti uygun fiyata satın alabilirsiniz. İspanyolların “siesta”larına yani gün ortası dinlencesine düşkün olduklarını ve saat 12-16 arası birçok dükkânın kapalı olacağını unutmamalısınız. Dolayısıyla açık dükkânları saat 9-13 ve 16-17 arası bulabileceksiniz. Nitekim öğle sıcağında sizin de İbiza’nın kalabalık sokaklarında alışveriş yapmanız mümkün olmayacaktır. Süpermarketler yaz sezonu boyunca pazartesi-cumartesi arası sabah 9 ve akşam 9 arasında hizmet vermektedir.

İbiza’nın butik dükkânları meşhurdur. Bu, kendi küçük pahada büyük butikleri merak edenler için İbiza şehrinin merkezinde yer alan Ibiza Bagus, Ibiza Republic, Lara, Adrenaline Ibiza, Kurru Kurru ve Ushuaïa Ibiza Official Stores gibi dükkânları tavsiye ediyoruz. İbiza merkezinin dışında da en az içi kadar renkli dükkânlar var bu yüzden size Sant Carles de Peralta’daki Mercadillo Hippy Las Dalias’ı, Es Canar’daki Hippy Market Punta Arabi’yi, Sant Joan de Labritja’daki Hippi Market’i öneriyoruz. Yaşadığınız şehirde gördüğünüz birçok yabancı giyim markasının İbiza’da mağazası olduğunu da hatırlatalım.


İbiza Turları