Google+

Arama formu

İspanyol Mutfağı

İspanyol Mutfağı
recetin.com

İbiza şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Casa Lui, Villa Can Cardona, Can Mariano. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa Cielo, Villa Isabelle, Can Arabí gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostal Juanita, Hostal Ibiza, Ibiza rooms tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un İbiza aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Turistlerin uğrak noktası İbiza’da dünya mutfaklarına ait lezzetleri bulabilirsiniz. Ada İspanya yönetimi altında olduğundan, genellikle İspanyol yemekleri tercih edilmektedir ancak Katalan kültürünün etkisi İbiza mutfağında oldukça fazladır. Adada deniz ürünleri ve taze sebzeler sıklıkla tüketilir. İbiza’nın en önemli lezzetleri ise adaya özgü olan “flao” ve “ensaimada”dır.

Bir tür pasta olan ensaimada, adaya gelen ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilir ve son derece lezzetlidir. Flao ise, tatlı bir börek çeşididir. İbiza’ya özgü bu lezzetleri adanın her yerinde bulmak mümkündür.
Adada, dünya mutfaklarına özgü lezzetler sunan çeşitli restoranların yanında fast food dükkanları da mevcuttur. 

Popüler Restoranlar

 
Bahşiş- İbiza restoranlarında bahşiş beklentisi çok yüksek değildir ve hesabın %5’i kadar bahşiş yeterli olacaktır. 
 


İbiza Turları