Google+

Arama formu

Kanarya Adaları Mutfağı

Kanarya Adaları Mutfağı

Kanarya Adaları şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Habitación en Apartamento de Virginia, Room in my Vintage Home, Orchidea Room güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Aloha G.C., noches magicas, Open Air Historic Penthouse Vegueta. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz El Castaño, Villa Goyita Hostel, Alojamiento Marai gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Stardust, Las Palmas Luxury Flat near the Beach, Loft moderno junto a Las Canteras tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kanarya Adaları aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Adaların uzun zaman boyunca kara topraklarından izole bir şekilde yaşaması nedeniyle bu bölgede kendine has basit ve aynı zamanda zengin bir damak tadı gelişmiştir. Afrika kültürü ile görece olarak etkileşim içerisinde bulunsa da, Latin Amerika kıtasında etkisi olduğu söylenebilir. Yağ, sirke, güveyotu, kekik ve farklı baharatlarla birlikte hazırlanan Mojo sosu bölgede et yemekleri de dahil olmak üzere birçok yemeğin yanı sıra meyve ve sebze üzerinde de kullanılmaktadır. Kanarya Adaları’nın geleneksel menüsü papas arrugadas ise mojo soslu haşlanmış patates yemeğidir. Muz, balık, palmiye balı gibi yerel lezzetlerin yanında keçi peyniri çeşitlerinin tadılması tavsiye edilir. Buna ilave olarak, oldukça lüks ve modern bir dünyada olduğunuzu da unutmamalısınız, zira Kanarya Adaları lüks ve modern yemekleri yiyebileceğiniz bir bölge aynı zamanda.

Popüler restoranlar

El Calderito de la Abuela: Modern yapısıyla sizi karşılayacak olan bu restaurant geleneksel Kanarya yemeklerini yiyebileceğiniz özel bir mekan.

Restaurante La Vieja: Bir balıkçı kasabasında olan bu mekanda bölgesel deniz ürünlerinin en kalitelilerini yemeniz mümkündür.

Diğer restoranlar: Bar Restaurante El Cine, Meson El Monasterio, Los Roques, Tasca La Tata, El Guaydil, Kabuki Abama, Lucas Maes, Martin Berasategui

Bahşiş

Lüks bir bölgede olduğunuzu her fırsatta hatırlayacağınız Kanaryalar’da bahşiş adettendir. Kendinizce bir miktar garson ve otel görevlilerine vermeniz hoş karşılanacaktır.


Kanarya Adaları Turları