Google+

Arama formu

Kanarya Adaları’nda Gezilecek Yerler

Kanarya Adaları şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Room in my Vintage Home, Casa Verdi, Zona Vegueta, Orchidea Room güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Primera linea Playa de las Canteras, Apartamento Chabela, Carus Flat. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Casa Rural Isla de Cuba, Finca Los Torres, Casa Hola gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Casa El Drago, Ecohostel Bettmar, Stardust tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kanarya Adaları aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Doğası ve eğlenceli dünyası ile Kanarya Adaları sahil turizmi ile doğa turizmini aynı anda yaşatacak bir yapıdadır.

Görülmesi gereken diğer yerler: Maspalomas Dunes, Garajonay Ulusal Parkı, Caldera de Taburiente Ulusal Parkı, Timanfaya Ulusal Parkı, Guimera Tiyatrosu.

Teide Ulusal Parkı

Teide Ulusal Parkı

Tenerife adasında bulunan Teide volkanik dağı bir ulusal park ve İspanya’nın en yüksek noktası olarak bilinen yer dünyada en yüksek 3. volkanik dağdır. Adanın merkezinde bulunan Teide Ulusal Parkı UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesindedir. Bunun dışında adalarda birçok ulusal park alanı bulunur.

Auditorio de Tenerife

Auditorio de Tenerife

Tenerife Adası’nın başkenti olan Santa Cruz de Tenerife’de bulunan Auditorio de Tenerife mimari sembol olarak görülmesi gereken bir yapı. 2003 yılında tamamlanan yapı Tenerife Senfoni Orkestrasına ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında birçok festival Auditorio de Tenerife’de gerçekleşiyor.

Loro Parque

Loro Parque

Loro Parque hayvanat bahçesi oldukça büyük bir yer olup tüm günü kapsayacak bir mekan olacaktır. Bu hayvanat bahçesi papağanlarıyla ünlü olmakla beraber Avrupa’nın en büyük yunus şovu havuzuna ve dünyanın en büyük kapalı penguen gösterimine sahiptir.

 Puerto de la Cruz

 Puerto de la Cruz

Modern ve eski yerleşim yerleriyle Kanarya Adaları’nın kültürünü keşfedebileceğiniz en iyi yer Puerto de la Cruz olacaktır. Tenerife’deki bu yer bölgenin en eski turistik mekanlarındandır.

Tenerife Plajları

Tenerife Plajları

Tenerife plajlarıyla ile ünlü bir ada. Fakat adanın aktif bir volkanik dağa sahip olduğunu hatırlarsak, sahil kesimindeki kumlu arazilerin az bir kısmı doğal olduğunu anlayabiliriz. Taşıma kum ile yapılan kumsallar da dâhil olmak üzere adanın plajlarının dünya turizminde önemli bir yeri vardır.