Google+

Arama formu

Malaga’da Nerede Kalınır?

Malaga’da Nerede Kalınır?

Malaga küçük bir yer olduğu için tarihi şehirdeki hangi konaklama tesisini seçerseniz seçin turistik noktalara, restoranlara, plajlara ve müzelere yürüme mesafesinde olursunuz. Şehirde hem lüks hem orta bütçeli hem de öğrenci bütçesine uygun otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Elbette ilk akla gelecek olan tarihi kentte bir otel aramak olacaktır. Özellikle tarihi kent bölgesinde ve Costa del Sol sahil şeridi boyunca dilediğiniz bir konaklama tesisi seçebilirsiniz. Tarihi kentteki Larios Caddesi ve Plaza de la Contitucion Meydanı üzerinde çok sayıda otel ve hostel bulabilirsiniz. Belirtmemiz gerekir ki Malaga’da bulunan tek 5 yıldızlı otel tarihi şehrin en güzel yerinde konumlanmıştır ve çift kişilik odanın gecelik ücreti 160 €’dur. Malaga’nın Soho mahallesinde de kalabilirsiniz. Burası da oldukça merkezidir. Soho’daki tüm binaların duvarlarında dünyada “Street art” diye bilinen sokak sanatı eserlerini görürsünüz ve Soho sokakları barlarla doludur. Tarihi kentteki Alameda yolunu takip ettiğiniz takdirde kolayca Soho’ya ulaşabilirsiniz.

Şehrin ortasından geçen nehrin karşı tarafında da birçok otel bulunmaktadır. Buradaki otellerden birinde kalırsanız her gün 10 dakika yürüyerek kolayca tarihi kente varabilirsiniz. Malaga’da gece hayatı oldukça canlı olduğu için gece geç saatlerde yine nehrin karşısına geçerek rahatlıkla otelinize dönebilirsiniz. Malaga’nın El Perche isimli mahallesi şehrin en eski mahallelerinden biridir ve birçok turist bu tarihi atmosfer içinde konaklamayı tercih eder. Son zamanlarda Malagalılar’ın da bu mahalleye ilgisi artmış durumdadır. El Perche tarihi kentten çok limana ve tren istasyonuna yakındır ancak otobüse binerek kısa sürede tarihi kente varırsınız. Üstelik Malaga’ya yakın yerlere günübirlik gezi planlıyorsanız bu tren istasyonundan kolaylıkla trene binebilirsiniz.

Öte yandan şehrin doğu yakasında birçok konaklama tesisi mevcuttur zira buranın en önemli özelliği Malagueta Plajı’nın bulunmasıdır. Oda-kahvaltı seçenekli küçük otellerin fiyatı da gayet uygundur. Eğer tarihi kentten biraz uzakta konaklamak sizin için problem teşkil etmezse doğu yakası Malaga’da konaklanabilecek en güzel yerlerden biridir. Üstelik buradaki muhteşem deniz manzaralı evleri kiralamak da mümkün! Malaga’nın batı yakasından söz edecek olursak burada kendine ait plajı olan oteller bulunur. Tren istasyonuna yakın olması ve merkeze giden otobüslerin geçmesi batı yakasına talebi arttırmaktadır. Burada bulunan Huélin Plajı turistlerin en çok sevdiği plajlardandır.

Gibralfaro Kalesi’nin hemen yanında onunla aynı adı taşıyan lüks otelde kalmak isterseniz kalenin şehir merkezinden uzak olduğunu ve araç kiralamadığınız takdirde sadece otobüsle merkeze gidebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Peki, bu dezavantaj her sabah olağanüstü güzellikteki kale manzarasıyla uyanmaya değmez mi? Elbette değer!

Son olarak her zaman olduğu gibi seyahat tarihlerinizden en az 2 ay önce otel rezervasyonunuzu yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Malaga yaz mevsiminde çok fazla turist ağırladığı için bu süre 4 aya çıkabilmektedir. En ekonomik fırsatları kaçırmamanız ve otellerin müşterilerine özel paketlerinden yararlanabilmek için telefon ile rezervasyon yapabilirsiniz.