Google+

Arama formu

Valencia'da Alışveriş

Valencia'da Alışveriş

İspanya'nın en popüler şehirlerinden biri olan Valencia’da farklı kategorilerde alınabilecek pek çok şey vardır. Sokak pazarlarının, alışveriş merkezlerinin, küçük dükkanların sunduğu birbirinden farklı alternatifler her zevke hitap edebilecek zenginliktedir.

Valencia'da alışveriş yapılabilecek farklı noktalar bulunmaktadır. Şehrin merkezinde ve Carmen'de zanaat ile üretilen yerel eşyalar satın alınabilmektedir. Carmen, ayrıca orijinal tasarımlar bulabileceğiniz butik mağazalara da sahiptir.

Şehirde bulunan dünyaca ünlü markaların mağazalarına girmek ve alışveriş yapmak isteyenler Poeta Querol-La Paz'ı ve Colon and Eixample'ı ziyaret etmelidirler. Colon and Eixample, giyim haricinde, birbirinden güzel ve dikkat çeken dekorasyon ürünlerine ait mağazaların bulunduğu bir noktadır.

Valencia'ya özgü bir hediyelik eşya almak isteyenler için en ideal ürünler seramik, cam, el işlemeli bardaklar ve süs eşyalarıdır. İspanya'nın ünlü markası Lladro ise bu ürünlerin temin edilebileceği yerler arasındadır. Fakat küçük dükkanlardan da bu tarz ürünler bulunabilmektedir. Şehirden satın alınabilecek diğer eşyalar ise gümüş takılar, mücevherler, tel yapımı örgü ürünler, ipek tekstil ürünleri ve el boyaması yelpazelerdir.

Calle de las Cestas, el işi hasır ve deri takıların satıldığı, sizi 1990'lara doğru yolculuğa çıkaracak şirin bir dükkandır. Küçük ama manevi olarak değerli olacak ürünler bu küçük dükkandan satın alınabilmektedir.

Valencia'da pek çok farklı başlığa özel açılan sokak pazarları vardır. Bu pazarların bazılarında taze meyve ve sebze, bazılarında antika eşyalar, bazılarında ikinci el giysiler satılmaktadır. Her pazar günü Mestalla Stadyumu'nun yanında kurulan The Rastro, ikinci el ürünlerin ve antikaların satıldığı en dikkat çeken sokak pazarlarından biridir.