Google+

Arama formu

Valencia'da Alışveriş

Valencia'da Alışveriş

Valencia şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Habitación Doble Puerto de Valencia, Habitación doble, Sabía que venias! güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Valencia Just in the Middle, Cool Central Market, Apartment Sofi. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Flatsforyou Carmen, SingularStays Botanico29, SingularStays Botanico 29 Rooms gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz The River Hostel, Center Valencia Youth Hostel, Quart Youth Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Valencia aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

İspanya'nın en popüler şehirlerinden biri olan Valencia’da farklı kategorilerde alınabilecek pek çok şey vardır. Sokak pazarlarının, alışveriş merkezlerinin, küçük dükkanların sunduğu birbirinden farklı alternatifler her zevke hitap edebilecek zenginliktedir.

Valencia'da alışveriş yapılabilecek farklı noktalar bulunmaktadır. Şehrin merkezinde ve Carmen'de zanaat ile üretilen yerel eşyalar satın alınabilmektedir. Carmen, ayrıca orijinal tasarımlar bulabileceğiniz butik mağazalara da sahiptir.

Şehirde bulunan dünyaca ünlü markaların mağazalarına girmek ve alışveriş yapmak isteyenler Poeta Querol-La Paz'ı ve Colon and Eixample'ı ziyaret etmelidirler. Colon and Eixample, giyim haricinde, birbirinden güzel ve dikkat çeken dekorasyon ürünlerine ait mağazaların bulunduğu bir noktadır.

Valencia'ya özgü bir hediyelik eşya almak isteyenler için en ideal ürünler seramik, cam, el işlemeli bardaklar ve süs eşyalarıdır. İspanya'nın ünlü markası Lladro ise bu ürünlerin temin edilebileceği yerler arasındadır. Fakat küçük dükkanlardan da bu tarz ürünler bulunabilmektedir. Şehirden satın alınabilecek diğer eşyalar ise gümüş takılar, mücevherler, tel yapımı örgü ürünler, ipek tekstil ürünleri ve el boyaması yelpazelerdir.

Calle de las Cestas, el işi hasır ve deri takıların satıldığı, sizi 1990'lara doğru yolculuğa çıkaracak şirin bir dükkandır. Küçük ama manevi olarak değerli olacak ürünler bu küçük dükkandan satın alınabilmektedir.

Valencia'da pek çok farklı başlığa özel açılan sokak pazarları vardır. Bu pazarların bazılarında taze meyve ve sebze, bazılarında antika eşyalar, bazılarında ikinci el giysiler satılmaktadır. Her pazar günü Mestalla Stadyumu'nun yanında kurulan The Rastro, ikinci el ürünlerin ve antikaların satıldığı en dikkat çeken sokak pazarlarından biridir.

 


Valencia Turları