Google+

Arama formu

Bern'de Alışveriş

Bern'de Alışveriş
inzumi.com

Bern’e özgü satın alınabilecek hatıra ve hediyelik ürünler olarak; damassine likörü, şehrin sembolü olan ayı şeklindeki kek mandelbarli, ayı şeklinde anahtarlıklar, ünlü İsviçre çikolataları, yerel İsviçre peynirleri, İsviçre çakısı, kalitesi ile ünü tüm dünyaya yayılmış olan el yapımı İsviçre saatleri, kırmızı ve beyaz şarap sıralanabilir.

Eski Şehir (Altstadt) bölgesi, tarihi mirasın ve eğlence hayatının merkezi olduğu gibi alışverişin de merkezi konumundadır. Eski Şehir’in dolambaçlı sokakları içerisinde pek çok hediyelik eşya mağazası, vintage kıyafetler satan butikler yer almaktadır. Rathausgasse Caddesi, Aarbergergasse Sokağı ve paralelinde yer alan sokaklarda, el işi ürünler satan otantik mağazalar ve lüks markaların mağazalarını bulmak mümkündür.

Bern’de alışverişin kalbinin attığı diğer bölgeler ise Spitalgasse ve Marktgasse caddeleridir. Bu caddelerde çok sayıda kozmetik, aksesuar ve giyim ürünleri satan büyük mağazalar yer almaktadır.

Bern’de mağazalar ve alışveriş merkezleri haftaiçi 09.00 – 19.00, cumartesi günleri 09.00 – 17.00 saatleri arasında hizmete açıktır. Pazar günleri ise şehirdeki çoğu mağaza kapalıdır.