Google+

Arama formu

Lugano’da Gezilecek Yerler

Lugano’da Gezilecek Yerler

Göl kenarındaki muhteşem konumuyla ziyaretçilerine daha en başta güzel bir manzara sunan Lugano şehrinde göl ve dağ manzarasının keyfini çıkarabilir, mimarisiyle dikkat çeken caddelerinde dolaşabilir, müzelerini gezebilirsiniz.

Lugano’da görülecek diğer yerler: Lungolago, Museo del Cioccolato Alprose, Piazza della Riforma, Museo d’Arte, Monte San Salvatore, Galleria Gottardo.

Lugano şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Homestay Dodo, casa nico güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Sonniges Paradies, Villa Girandola with private, heated pool, Guesthouse Castagnola. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Pool House, Bagutti House, Roggia 7 gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Lugano Savosa Youth Hostel, Hotel&Hostel Montarina, casa nico tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Lugano aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Santa Maria Degli Angioli Kilisesi

Santa Maria Degli Angioli Kilisesi

Bu muhteşeme Romanesk kilise, Bernardino Luini’ye ait 1529 tarihli iki muhteşem freske ev sahipliği yapmaktadır. Kiliseyi ortadan ikiye bölen koskocaman duvar üzerinde İsa’nın çarmıha gerilişini tasvir eden bir resim vardır. Renklerinin canlılığı ve sanatsal gücüyle görenleri hayran bırakmaktadır.

Brè Tepesi

Brè Tepesi

Monte Bre adı verilen bu tepeye Cassarate bölgesinden füniküler ile ulaşılmakta. 925 metre yükseklikteki bu tepede pek çok yürüyüş ve bisiklet rotası da mevcut.

Museo delle Culture

Museo delle Culture

Neoklasik tarzda inşa edilmiş Villa Heleneum adlı bina farklı kültürlerin sanatlarını bir araya getiren muhteşem bir müzeye sahiptir. Lugano kentinin 1.7 kilometre doğusunda yer alan villada etnik Afrika sanatından eserler sergilenmektedir.