Google+

Lugano’da Gezilecek Yerler

40203 Eki 2016Lokasyon Detay

Lugano’da Gezilecek Yerler

Göl kenarındaki muhteşem konumuyla ziyaretçilerine daha en başta güzel bir manzara sunan Lugano şehrinde göl ve dağ manzarasının keyfini çıkarabilir, mimarisiyle dikkat çeken caddelerinde dolaşabilir, müzelerini gezebilirsiniz.

Lugano’da görülecek diğer yerler: Lungolago, Museo del Cioccolato Alprose, Piazza della Riforma, Museo d’Arte, Monte San Salvatore, Galleria Gottardo.

Lugano lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Prestige du Lac 41, Apartment San Gottardo, Guesthouse Castagnola. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Prestige du Lac 34, Apartment Rovello gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Casa Camilla, Ibis Lugano-Paradiso, Regina Two Bedrooms Lake View Flat otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Lugano aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Lugano şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Como Gölü Turu, Elektrikli Bisiklet ile (25 €), Milano: 3 Saatlik Atlama Hattı Özel Gezinti Turu (195 €), Casa Milano Kabul Bilet (15 €), Milan: 1 Saatlik Çekçek Turu (21 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Santa Maria Degli Angioli Kilisesi

503 Eki 2016Gezilecek Yerler

Santa Maria Degli Angioli Kilisesi

Bu muhteşeme Romanesk kilise, Bernardino Luini’ye ait 1529 tarihli iki muhteşem freske ev sahipliği yapmaktadır. Kiliseyi ortadan ikiye bölen koskocaman duvar üzerinde İsa’nın çarmıha gerilişini tasvir eden bir resim vardır. Renklerinin canlılığı ve sanatsal gücüyle görenleri hayran bırakmaktadır.

-

Brè Tepesi

603 Eki 2016Gezilecek Yerler

Brè Tepesi

Monte Bre adı verilen bu tepeye Cassarate bölgesinden füniküler ile ulaşılmakta. 925 metre yükseklikteki bu tepede pek çok yürüyüş ve bisiklet rotası da mevcut.

-

Museo delle Culture

503 Eki 2016Gezilecek Yerler

Museo delle Culture

Neoklasik tarzda inşa edilmiş Villa Heleneum adlı bina farklı kültürlerin sanatlarını bir araya getiren muhteşem bir müzeye sahiptir. Lugano kentinin 1.7 kilometre doğusunda yer alan villada etnik Afrika sanatından eserler sergilenmektedir.

-

Lugano ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-