Google+

Arama formu

Cenova'ya Ne Zaman Gidilir?

Cenova'ya Ne Zaman Gidilir?

Cenova şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Your Home in Genova, Le Stanze del Notaio, Casa di Duilio güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Acquario Inn Genova House, L'Amande, Canneto, really downtown. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz LA COCCAGNA - Loft nel centro di Genova, CASADELBARBAROSSA, Appartamento con Vista in XXV Aprile gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Albergo Boccadasse, El Reino de Rosita & Parking, Manena Hostel Genova tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cenova aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Akdeniz ikliminin görüldüğü ülkenin bir kenti olan Cenova’ya gitmek için en uygun zamanlar bahar ve sıcak yaz günleridir fakat kışları da çok soğuk geçmeyen şehre dört mevsim gidebilirsiniz. Şehirde en çok yağış ortalama olarak Ekim aylarında görülmektedir. Kış aylarında da yağmur yağışı görülür ancak kar yağışı görmek pek mümkün değildir. Genel olarak rüzgarlı bir şehir olan Cenova'ya kış aylarında kuzeydeki Po Vadisi'nden gelen soğuk rüzgarlar hava sıcaklığını düşürmektedir. Ayrıca bu rüzgarlar gökyüzünün daha açık olmasına da neden olur. Yıl boyunca zaman zaman güneydoğudan, Atlantik Okyanusu'ndan gelen rüzgarlar da hava sıcaklıklarının yükselmesine neden olur. En soğuk ay olan Ocak ayında ortalama sıcaklık ise 9 derecedir. Geceleri ortalama sıcaklık da 6 derecedir. Yaz ayları ise denizden esen rüzgarların etkisiyle sıcaklıklar 25 derece civarındadır. Temmuz ve Ağustos aylarında kısa bir süre için 30 derecenin üzerinde sıcaklıklar da görülür.

Deniz tatili için uygun bir nokta olan Cenova'da deniz suyu sıcaklığı kış aylarında 13 dereceye kadar düşer. Haziran ayı itibariyle ısınan deniz suyu 19 derecenin üzerinde bir sıcaklığa ulaşır ve Ağustos ayında 24 derece civarındadır.
 


Cenova Turları