Google+

Arama formu

Como Gölü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Como Gölü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Como Gölü, Güneybatıdaki Como’dan ve Güneydoğudaki Lecoo’dan başlayan, kuzeyde Colico’da birleşen ters “Y” şeklini almış bir göldür. Gölün güney ucundaki “bacaklar”ın ilk birkaç kilometresi nispeten yassıdır, ancak Como Gölü, kuzeye doğru Alpler'e doğru ilerlediğinizde daha da dağlık hale gelmektedir.

Como Gölü’ne 10’dan fazla farklı kasabanın kıyısı bulunmaktadır. Como, Tremezzo, Menaggio, Nesso, Bellagio, Varenna, Colico, Lecco, Bellano ve Griante. Bu kasabaların her biri Como Gölü’nün eşsiz doğasını ve lüks dokusunu oluşturan özellikler içeriyor. Bu kasabalara, taksi ile ya da daha sık yapılan şekliyle, tekne ile ulaşmak mümkün. Bazı duraklar tekstil ürünleri ve tasarım kıyafetler için çekiciyken, bazıları Como Gölü kenarında ki muhteşem restoranlarıyla dikkat çekiyor.

Como Gölü dünyanın en pahalı evlerine sahip olmakla ünlenmiştir. Pek çok ünlü ismin, işadamlarının, oyuncuların ve sporcuların Como Gölü kıysında evleri bulunmaktadır. Madonna, George Clooney, Gianni Versace, Ronaldinho, Sylvester Stallone Como Gölü kıyısında evi olan isimlerden sadece birkaçıdır.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=rRJ0uAgBpGU