Google+

Arama formu

İtalyan Mutfağı

İtalyan Mutfağı
bonappetour.com

Messina’nın en ünlü yemekleri çoğu İtalyan şehrinde olduğu gibi hamur işleridir. Özellikle pizza hem turistler hem de yerel halk tarafından çokça tercih edilir. Şehirde ki en iyi pizzacı ise “Pizza Capitano” dur. Burada ahşap fırınlarda oldukça otantik bir tarzla mükemmel Sicilya usulü pizzalar yapılır. Bu mekân özellikle İtalya’nın Seria A futbol liginde mücadele eden şehrin takımı Messina’nın maçları olduğu gün dolup taşmaktadır. Fiyatları ise İtalya’ya göre normal düzeydedir.
 
Messina’nın ana caddelerinde ve özellikle sahil boyunca dünya mutfağından lezzetler sunan restoranları bulmakta mümkündür. Bir kıyı şehri olduğu için deniz ürünleri restoranları genellikle uzun sahil şeridi boyunca sıralanır. Carni ve tuzlu Morina balığını bu restoranlardan birinde tadabilirsiniz.

Messina Sicilya’nın en iyi şarap üreten şehirlerinden biridir. Her yıl düzenlenen şarap festivalleri yerel halk tarafından büyük ilgi görmekte ve üreticiler tarafından tezgâhlarda şaraplar satılmaktadır. Messina’nın bu şaraplarını da tatmak isteyebilirsiniz.
 
Popüler Mekânlar

BAHŞİŞ- İtalya genelinde bahşiş kültürü yaygındır.  İsterseniz küçük bir miktarda olsa bahşiş bırakabilirsiniz.