Google+

Messina

Messina - : - / -
--℃
1 EUR=0.00
Type L250V16 A
 • Ocaweather-icon12.2℃
 • Şubweather-icon12.2℃
 • Marweather-icon13.3℃
 • Nisweather-icon15.4℃
 • Mayweather-icon19.2℃
 • Hazweather-icon23.1℃
 • Temweather-icon26.4℃
 • Ağuweather-icon26.7℃
 • Eylweather-icon24.1℃
 • Ekiweather-icon20.1℃
 • Kasweather-icon16.4℃
 • Araweather-icon13.5℃
Ülke: İtalya Nüfus: 242.000 Resmi Dil: İtalyanca Para Birimi: Euro İklim: Ilıman İklim Ortalama Kaç Günde Gezilir: 1-2 Gün Big Mac İndex: 4.46$ (Türkiye 3,87$)

Messina Sicilya Adası özerk bölgesinin en büyük üçüncü şehridir. Toplam nüfusu 242.000 olan şehir, özellikle İtalya Futbol ligi olan “Seria A” da mücadele eden ve ismini kendinden alan  “Messina” takımıyla bilinmektedir.

Messina Hakkında Bilinmesi Gerekenler
planetware.com

Messina, Sicilya Adası özerk bölgesinin en büyük üçüncü şehridir. Toplam nüfusu 242.000 olan şehir, özellikle İtalya Futbol ligi olan “Seria A” da mücadele eden ve ismini kendinden alan  “Messina” takımıyla bilinmektedir.
 
Messina Sicilya’nın Palermo ve Catania’dan sonra en büyük üçüncü şehri olarak, en iyi korunmuş doğal limanı ve ana karaya en yakın konumda yer alan şehridir. Ana kıtayla arasında ismini kendisinden alan Messina Boğazı, eski zamanlardan beri kentin tarihini belirlemiştir.
 
Messina’nın tarihi Sicilya’nın tarihe yön vermiştir. Anakaraya yakın konumu nedeniyle birçok savaşta üs olarak kullanılan şehir, tüm Sicilya şehirleri ile birlikte uzun dönem Roma İmparatorluğu’nun himayesi altında kalmıştır. Roma dağıldıktan sonraysa sırasıyla Gotlar, Bizans, Araplar ve Normanlar tarafından yönetilmiştir. Özellikle Normanlardan kalma birçok tarihi izi şehirde görmek mümkündür. Bunun yanında Messina dünya savaşlarında da oldukça hasar almıştır.

İtalya’nın güneybatısında ki Sicilya Adası’nın en doğu ucunda yer almaktadır. Sicilya ile İtalya’yı ayıran Messina Boğazı’nın Sicilya tarafındadır.
 

Geolocation


haber.sol.org.tr

Messina’da para birimi olarak “Euro” kullanılmaktadır.

Messina’da resmi dil olarak “İtalyanca” konuşulmaktadır.
 

Messina’da saat dilimi olarak “GMT+1” saat dilimi kullanılmaktadır. Türkiye ile arasında bir saatlik bir fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Messina’da 11.00’dir.

Messina’ye kırmızı ve yeşil pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz seyahat edebilmektedir. Bordo pasaporta sahip kişiler ise schengen vizesi başvurusu yapmalıdır.

Messina Fahri Başkonsolosluğu
 


msccruises.co.za

Messina Akdeniz’in ortasında yer aldığından ılıman bir iklime sahiptir. Yaz boyu sıcak ve kış boyu ılıman bir havaya sahiptir. Ortalama sıcaklığın 20 derece olduğu şehir ilkbahar aylarında yağış almaktadır. Seyahat etmek için en uygun zaman aralığı Mayıs - Eylül ayları arasıdır.

Messina’de iyi bir konaklama ve kolay bir gezi rotası belirlemek istiyorsanız en uygun yerler şehir merkezi ve körfeze yakın bölgeler olmaktadır. Ulaşım açısından toplu taşıma araçlarına yakın otelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca limana yakın bir otelde kalmakta yararınıza olacaktır. Zaten birçok turistik mekânda bu bölgelerde bulunmaktadır. En popüler bölgeler ise Zona Falcata, Giostra, Riona Case Base ve Maregrasso civarlarıdır.

Messina onlarca otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle..

Messina Otel Önerileri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Messina Otelleri

En Uygun Fiyatlı Messina Otelleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Messina Otelleri

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Messina Otelleri

Messina’nın havalimanı yoktur bu yüzden uçuş yoluyla direk ulaşım mümkün değildir. Messina’ya en yakın şehir olan Catania üzerinden karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Havayolu şirketinin Catania’ya direkt uçuşları bulunmaktadır.

Messina Şehir İçi Ulaşım
strettoweb.com

Messina’nın şehir içi ulaşımında otobüs, tren ve taksiler kullanılmaktadır. Messina otobüsleri geniş bir bağlantı ağına sahiptir. Şehir içinde havalimanı dâhil birçok yere günlük 4 Euro’ya bir bilet alarak gidebilirsiniz. Trenlerde de aynı ücret tarifesi geçerlidir. Biletleri ise bazı ana duraklar ve etrafında ki büfelerden temin edebilirsiniz.

Messina Gezilecek Yerler
wikimedia.org

Messina Sicilya’nın Palermo ve Catania’dan sonra en büyük üçüncü şehri olarak, en iyi korunmuş doğal limanı ve ana karaya en yakın konumda yer alan şehridir. Ana kıtayla arasında ismini kendisinden alan Messina Boğazı, eski zamanlardan beri kentin tarihini belirlemiştir. Sicilya’ya gelen her gezginin ayak bastığı ilk şehir olan Messina hem doğası hem de tarihi ve kültürü ile gezip keşfedilmeye değer bir yerdir.

İtalyan Mutfağı
bonappetour.com

Messina’nın en ünlü yemekleri çoğu İtalyan şehrinde olduğu gibi hamur işleridir. Özellikle pizza hem turistler hem de yerel halk tarafından çokça tercih edilir. Şehirde ki en iyi pizzacı ise “Pizza Capitano” dur. Burada ahşap fırınlarda oldukça otantik bir tarzla mükemmel Sicilya usulü pizzalar yapılır. Bu mekân özellikle İtalya’nın Seria A futbol liginde mücadele eden şehrin takımı Messina’nın maçları olduğu gün dolup taşmaktadır. Fiyatları ise İtalya’ya göre normal düzeydedir.
 
Messina’nın ana caddelerinde ve özellikle sahil boyunca dünya mutfağından lezzetler sunan restoranları bulmakta mümkündür. Bir kıyı şehri olduğu için deniz ürünleri restoranları genellikle uzun sahil şeridi boyunca sıralanır. Carni ve tuzlu Morina balığını bu restoranlardan birinde tadabilirsiniz.

Messina Gece Hayatı
zonzofox.com

Messina gece hayatı bakımından ne çok hareketli ne de çok sakin bir şehirdir. Genellikle şehir merkezinde yoğunlaşan barlar, kafeler ve gece kulüpleri şehrin ana eğlence mekânlarıdır. Gece kulüplerine genellikle öğrenciler ve genç turistler ilgi gösterirken yerel halk daha çok kafe ve barlarda zaman geçirmektedir. Bu mekânların yoğunlaştığı özel bir bölge yoktur. Kent merkezinde ana caddelere ve ara sokaklara yayılmışlardır. Ara sokaklarda ki barlar genel olarak cadde üzerinde yer alanlara göre daha ekonomiktir.


newtravelservices.net

Messina alışveriş bakımından çeşitlilik gösteren bir şehirdir. Kent merkezinde Via Sant Agostino ve Via Consolato del Mare caddeleri üzerinde hem yerel hemde uluslararası birçok mağaza bulunur. Buradan giyim, aksesuar, takı, gıda ve hediyelik eşya alışverişlerini yapabilirsiniz. Bunun yanında genellikle ara sokaklarda bulunan yerel butik dükkânlardan da çok güzel hediyelik eşya satıcıları, kitapçılar ve giyim dükkânları da bulunabilir.
 
Şehrin en önemli alışveriş merkezi ise Via del Vesprio Caddesi yanında bulunan Feltrinelli Point’dir.  Bu alışveriş merkezinden hem temel ihtiyaçlara yönelik mağazalar hem de büyük markaların mağazaları yer almaktadır. Ayrıca içinde bulunan kafe ve restoranlarda da her bütçeye göre yemek yemek mümkündür. Messina’da alışveriş yapmak ise genel olarak pahalıdır.

bloximages.chicago2.vip.townnews.com

 • Messina Hof’s Wine and Roses Festival (Nisan)
 • 24 Aralık: Vigilia di Natale, yani Noel Arifesi ve yarım gün tatil
 • 25 Aralık: Natale, yani Noel ve resmî tatil günü.
 • 26 Aralık: Santo Stefano Günü ve yine resmî tatil
 • 1 Ocak: Capodanno, yani yılbaşı ve resmî tatil
 • 6 Ocak: Epifania, resmî tatil
 • 30 Mart: Paskalya Tatili
 • 19 Mart: Mafyanın kurbanları anısına tatil günü
 • Polis: 112
 • Ambulans: 118
 • İtfaiye: 115