Google+

Arama formu

Padova Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Padova Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Padova şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz East Loft, Casa Rebelde güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Prato Della Valle Sweet Suite, Montecchio, Horus apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Padova White Flat, CASA ELSA NEL PALAZZO DEGLI ARTISTI, Il Corso gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Casa Rebelde, Gabriele House, Alloggi Pontecorvo tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Padova aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

İtalya’nın Veneto bölgesine bağlı Padova, ülkenin kuzeydoğu kesiminde yer alır. Bacchiglione Nehri kıyısında uzanan şehir, İtalya’nın ve Avrupa’nın en köklü eğitim kurumlarından biri olan Padova Üniversitesi’ni (Università degli Studi di Padova) içinde barındırır. 

Efsaneye göre Padova; Troyalı kahraman Antenor tarafından kurulmuştur. Roma döneminde Patavium ismiyle anılan kent, kayıtlara ilk kez milattan önce 302 yılında geçmiştir. Ünlü İtalyan şair Dante, yaşamının bir bölümünü Padova’da geçirmiştir. 1318 yılında Carrara ailesinin yönetimine giren Padova, 1405 – 1797 arasında Venedik Cumhuriyeti’nin ve 1815 – 1866 yılları arasında da Avusturya’nın egemenliği altında kalmıştır. 

Tanıtıcı Video:
 

 

Padova Turları