Google+

Ravenna

Ravenna - : - / -
--℃
1 EUR=0.00
Type L250V16 A
 • Ocaweather-icon6℃
 • Şubweather-icon4℃
 • Marweather-icon6℃
 • Nisweather-icon9℃
 • Mayweather-icon6℃
 • Hazweather-icon5℃
 • Temweather-icon4℃
 • Ağuweather-icon4℃
 • Eylweather-icon7℃
 • Ekiweather-icon7℃
 • Kasweather-icon9℃
 • Araweather-icon8℃
Ülke: İtalya Nüfus: 160.000 Resmi Dil: İtalyanca Para Birimi: Euro İklim: Ilıman İklim Ortalama Kaç Günde Gezilir: 1-2 Gün Big Mac İndex: 4.46$ (Türkiye 3,87$) UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Bölgeler: Ravenna

Ravenna, İtalya’nın Emiligia-Romagna bölgesinde ki kendisiyle aynı adı taşıyan Ravenna ilinin merkezidir. Bölgesinin hem büyüklük hem de tarih bakımından en önemli kenti olan Ravenna’nın günümüzde ki toplam nüfusu ise 160.000’dir.

Ravenna Hakkında Bilinmesi Gerekenler
italianrentalblog.files.wordpress.com

Ravenna, İtalya’nın Emiligia-Romagna bölgesinde ki kendisiyle aynı adı taşıyan Ravenna ilinin merkezidir. Bölgesinin hem büyüklük hem de tarih bakımından en önemli kenti olan Ravenna’nın günümüzde ki toplam nüfusu ise 160.000’dir.
 
Ravenna’nın Adriyatik Denizi’ne kıyısı vardır. Ancak birçok kıyı şehrinin aksine kent merkezi deniz kıyısında değil, on kilometre kadar içerdedir. Şehir, kent merkezine kadar uzanan bir kanal ile denize bağlanmaktadır. Ravenna limanı Adriyetik Denizi’nde ki en önemli limanlardan biridir. Ayrıca Ravenna’nın kıyı şeridinde 9 adet plaj bulunmaktadır ve hepsine Ravenna Plajları denmektedir.

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışına çıkarken yaptırmanız gereken özel bir sigorta poliçesidir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası. Bu sigortanın amacı seyahatiniz sırasında herhangi bir sağlık sorununa karşı güvence altında olmanızdır. Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını vize başvurusuna gitmeden önce almanız gerekiyor. Nitekim ülkeler vize vermek için bu yurtdışı seyahat sağlık sigortasını talep ediyor. Birkaç yıl önceye kadar bu poliçeyi almak için mutlaka bir sigorta acentesine gitmeniz gerekiyordu. AXA Sigorta bu işi kolaylaştırdı. AXA Sigorta web sitesinden kolaylıkla alabileceğiniz bu poliçenin fiyatı ise 6 Euro’dan başlıyor.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını hemen alıp poliçeyi kenara koymanızı öneririz, böylelikle vizeye gitmeden bir işi kolaylıkla çözmüş olursunuz. Zaten yurtdışındayken hastalanırsanız ya da beklenmedik bir şey başınıza gelirse, masraflarınızın hızlıca sigorta tarafından karşılanması ile yüksek ücretler ödemekten de kurtulursunuz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Ravenna İtalya’nın kuzeyindeki Emiligia-Romagna bölgesinde bulunmaktadır.

Geolocation


haber.sol.org.tr

Ravenna’da para birimi olarak “Euro” kullanılmaktadır.

Ravenna’da saat dilimi olarak “GMT+1” saat dilimi kullanılmaktadır. Türkiye ile arasında bir saatlik bir fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Ravenna’da 11.00’dir.

Ravenna’da resmi dil olarak “İtalyanca” konuşulmaktadır.

Ravenna’ya kırmızı ve yeşil pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz seyahat edebilmektedir. Bordo pasaporta sahip kişiler ise schengen vizesi başvurusu yapmalıdır.


staticflickr.com

Ravenna yıl boyunca ılıman bir iklime sahiptir. Kış aylarında bile ılıktır. Yaz ayları ise oldukça sıcak geçmektedir. Ravenna’yı ziyaret etmek için en ideal zaman aralığı ilkbahar ve kış ayları arası olmaktadır.

Ravenna’nın havalimanı yoktur bu yüzden uçuş yoluyla direk ulaşım mümkün değildir. Ravenna’ya en yakın şehir olan Bologno üzerinden karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Havayolu şirketinin Catania’ya direk uçuşları bulunmaktadır.

Ravenna’de iyi bir konaklama yapmak ve turistik alanlara kolayca ulaşmak istoyorsanız en uygun yerler şehir merkezi ve civarıdır. Ulaşım açısından da toplu taşıma araçlarına yakın otelleri tercih edebilirsiniz. En popüler bölgeler ise Via Camillo, Via Paolo CostaVia Guiseppe ve Via di Roma ve civarlarıdır.

Ravenna onlarca otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle..

Ravenna Otel Önerileri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Ravenna Otelleri

En Uygun Fiyatlı Ravenna Otelleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Ravenna Otelleri

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Ravenna Otelleri


ilrestodelcarlino.it

Ravenna’nın şehir içi ulaşımında otobüs ve taksiler kullanılmaktadır. Ravenna otobüsleri geniş bir bağlantı ağına sahiptir. Halkın büyük bir çoğunluğunun kullandığı otobüslerin bilet icreti ise 3,50 Euro’dur.
 
Ravenna’da taksi de hızlı ve konforlu ulaşım adına sıklıkla kullanılmaktadır. 

Ravenna Gezilecek Yerler
keanet.eu

Ravenna hem İtalya hem de Hristiyanlık tarihinin en önemli kentlerden biridir. Şehirde UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne kayıtlı birçok tarihi anıt bulunur. Kiliseleri, mozaleleri, sarayları ve meşhur heykelli meydanları Ravenna’nın başlıca gezilecek yerlerini oluşturmaktadır.

İtalyan Mutfağı
goaheadtours.com

Ravenna İtalyan mutfak kültürünün etkisi altında bir şehirdi. “İtalya’da İtalyan yemeği yenir.” Mottosuna uygun olarak şehirde nefis İtalyan yemeklerini tadabileceğiniz birçok restoran bulmak kolaydır. Şehir merkezinde ve liman civarında birçok küçük pizzacı bulunmaktadır. Fiyat olarak da gayet uygun olan bu restoranlarda 10 Euro’ya enfes pizzalar yiyebilirsiniz.
 
Ravenna’nın ana meydanında ise birçok kafe bulunmaktadır. Burada 2 Euro’ya bile kaliteli bir Capuccino içebilirsiniz. Meydanın hemen kuzeyinde ise merkez çarşı yer alır. Özellikle bütçesi düşük olanlar için gayet uygun olan burada ki restoranlarda yaklaşık 8-10 Euro’ya bir öğle yemeği yiyebilirsiniz.

Ravenna Gece Hayatıadmin.abc.sm

Ravenna’nın gece hayatı ne çok hareketli ne de çok sakindir. Nnormal bir gece hayatına sahip olan Ravenna’da gece eğlenmek istiyorsanız Via Farini ve Via Armando caddeleri üzerinde bulunan bar ve kafeleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında Via Luigi ve Via Renato Serra caddelerinde de birkaç gece kulübü bulunmaktadır.
 
Ravenna’nın yerel halkı genellikle kafeleri tercih ederken öğrenciler ise gece kulüpleri ve barlarda zaman geçirmektedir. Kendi zevkinize göre bir yer bulmanız kolay olmaktadır. Gece hayatında genellikle bira tüketilen Ravenna’da fiyatlar ise makul seviyededir. Bunun yanında yemek eşiğinde eğlenmek istiyorsanız pizza kafelerde oldukça meşhurdur. 


kevandkaren.net

Ravenna Milan ve Roma’da olduğu gibi büyük markaların veya büyük mağazaların olmadığı ve alışveriş olarak pek alternatif sunmayan bir şehirdir. Ravenna’da sokaklar ve caddeler genellikle butik dükkânlar ve küçük mağazalarla doludur. Özellikle yerel butik dükkânlarından giyim ve hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Alışveriş için ana cazibe merkezleri olan bu butikler, büyük caddeler ve sokaklar arasında dağılmışlardır. Via Luigi ve Via Farina caddeleri ise alışveriş açısından en yoğun caddelerdir.
 
Ravenna’da özellikle alınması gereken meşhur bir ürün yoktur. Butiklerin dışında şehir meydanında kurulan tezgâhlardan gıda veya hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Fiyatlar ise genel olarak makuldür.


travelemiliaromagna.com

 • Ravenna Balon Festivali (Eylül)
 • Ravenna Nightmare Festivali (Kasım)
 • 24 Aralık: Vigilia di Natale, yani Noel Arifesi ve yarım gün tatil
 • 25 Aralık: Natale, yani Noel ve resmî tatil günü.
 • 26 Aralık: Santo Stefano Günü ve yine resmî tatil
 • 1 Ocak: Capodanno, yani yılbaşı ve resmî tatil
 • 6 Ocak: Epifania, resmî tatil
 • 30 Mart: Paskalya Tatili
 • 19 Mart: Mafyanın kurbanları anısına tatil günü
 • Polis: 112
 • Ambulans: 118
 • İtfaiye: 115