Google+

Arama formu

Sicilya’da Alışveriş

Sicilya’dan satın alınacak pek çok şey var ancak bazı alışveriş ürünleri Sicilya’ya ait oldukça spesifik ürünler. Öncelikle Sicilya şarabı Sicilya’dan alınacak şeyler listesinin başında yer alıyor. Adanın üzümlerinden üretilen ve dünyanın en iyi şarapları arasında olan Sicilya şarapları hem hediye etmek için hem de kendi zevkiniz için oldukça iyi bir seçenek.

Sicilya’nın diğer ürünleri ise çok daha özel ve Sicilya’dan başka bir yerde bulamayacağınız, bulsanız da asla Sicilya’daki gibi olamayacak cinsten… Coppola; Coppola Sicilya dilinde şapka anlamına geldiği düşünülen, düz şapkadır. Filmlerde, dizilerde, fotoğraflarda Sicilya’ya ait en geleneksel simgelerden biridir ve Sicilya’da pek çok dükkanda bulmak mümkündür. Yahudi Arp’ı olarak geçen Marranzano ise ağıza yerleştirip parmakla çalınan küçük ve genellikle ahşap yada metal bir malzemeden oluşturulmuş enstrümandır. Sicilya’da bulunun hediyelik eşya dükkanlarının çoğunda farklı boyutlar ve renklerde bulabilirsiniz.

Ayrıca Etna Yanardağı’na ait volkanik taşlardan yapılmış hediyelik eşyalar da pek çok hediyelik eşya dükkânında bulunmaktadır. Avrupa’nın aktif en büyük yanardağına ait bu objeler mutlaka incelemeye değecektir.