Google+

Arama formu

Verona

Verona Otelleri
İtalya'nın kuzeydoğu kesiminde yer alan Verona, ülkenin önemli turizm...
Devamı oku
Verona Faydalı Bilgiler
Polis: 112 Ambulans: 118 İtfaiye: 115
Devamı oku
Verona Resmi Tatiller
24 Aralık: Vigilia di Natale, yani Noel Arifesi ve yarım gün tatil 25...
Devamı oku
Verona Festivaller
shghotelverona.com Arena di Verona (Temmuz)
Devamı oku
Verona'da Alışveriş
wordpress.com Via Mazzini Piazza Bra ve Piazza delle Erbe Verona’nın en...
Devamı oku
Verona Gece Hayatı
wordpress.com Verona’da eğlence hayatı genellikle şehir meydanı etrafında...
Devamı oku
Verona Mutfağı
pacsafe.com Verona’da restoranlar şehir meydanında ve çevresinde ki ana...
Devamı oku
Verona Gezilecek Yerler
verona.it Verona İtalya’nın en tarihi ve kültürel şehirlerinden biri...
Devamı oku
Verona Şehir İçi Ulaşım
sightseeing.com Verona’da her ne kadar otobüs hizmeti bulunsa da çok...
Devamı oku
Verona'da Nerede Kalınır?
Verona, İtalya’nın önde gelen turizm şehirlerinden birisidir. Romeo ve...
Devamı oku
Verona'ya Nasıl Gidilir?
Verona’ya havayolları ile Roma aktarmalı olarak gidilebilmektedir.
Devamı oku
Verona'ya Ne Zaman Gidilir?
italia.it Verona nemli, subtropikal bir iklime sahip olsa da yazlar sıcak...
Devamı oku
Verona Vize İşlemleri
Verona’ya kırmızı ve yeşil pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde...
Devamı oku
Verona Konsolosluk Bilgileri
Telefon: 0039-06-445 94 200 / 0039-06 445 941 Faks: 00 39 06 494 15 26 E-...
Devamı oku
Verona Saat Farkı
Verona’da saat dilimi olarak “GMT+1” saat dilimi kullanılmaktadır. Türkiye...
Devamı oku
Verona Resmi Dili
Verona’da resmi dil olarak “İtalyanca” konuşulmaktadır.
Devamı oku
Verona Para Birimi
kirsehirarenagazetesi.com Verona’da para birimi olarak “Euro”...
Devamı oku
Verona Nerededir?
Verona, İtalya’nın kuzeydoğusunda yer alan Venota bölgesine bağlı bir...
Devamı oku
Verona Hakkında Bilinmesi Gerekenler
wp.com Verona İtalya’nın kuzeydoğusunda ki Venota bölgesine bağlı olan 260...
Devamı oku

 • Yerel Saat
  - : - / -
 • Kur Farkı
  1 EUR=0.00
 • Priz Tipi
  Type L250V - 16 A
 • Hava Durumu
  --℃
 • Yıllık Ortalama Sıcaklık
  Oca 2℃
  Şub 3℃
  Mar 8℃
  Nis 13℃
  May 17℃
  Haz 21℃
  Tem 23℃
  Ağu 23℃
  Eyl 19℃
  Eki 13℃
  Kas 7℃
  Ara 3℃
 • Kısa Kısa
  Ülke: İtalya / Nüfus: 262.000 / Resmi Dil: İtalyanca / Para Birimi: Euro / İklim: Ilıman İklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 2 Gün / Çocukla Gezmeye Uygunluk: Uygun / Big Mac İndex: 4.46$ (Türkiye 3,87$) / UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Bölgeler: Verona şehir merkezi /  

Verona Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Verona Hakkında Bilinmesi Gerekenlerwp.com

Verona İtalya’nın kuzeydoğusunda ki Venota bölgesine bağlı olan 260.000 nüfuslu bir şehirdir. Kuzeydoğu İtalya’nın en önemli turizm bölgesi olarak bilinmektedir.
 
Verona İtalya tarihinin en önemli şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Şehirde bulunan tarihi binalar ve değerlerin önemi dolayısıyla Verona şehri UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunmaktadır. Roma döneminden kalma birçok yapı ve antik tiyatroya ev sahipliği yapmaktadır. Bu özelliğinden dolayı yılın her zamanı birçok turist çekmektedir.

 

Verona Nerededir?

Verona, İtalya’nın kuzeydoğusunda yer alan Venota bölgesine bağlı bir şehirdir.

Geolocation

Verona Para Birimi


kirsehirarenagazetesi.com

Verona’da para birimi olarak “Euro” kullanılmaktadır.

Verona Resmi Dili

Verona’da resmi dil olarak “İtalyanca” konuşulmaktadır.

Verona Saat Farkı

Verona’da saat dilimi olarak “GMT+1” saat dilimi kullanılmaktadır. Türkiye ile arasında bir saatlik bir fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Verona’da 11.00’dir.

Verona Vize İşlemleri

Verona’ya kırmızı ve yeşil pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz seyahat edebilmektedir. Bordo pasaporta sahip kişiler ise schengen vizesi başvurusu yapmalıdır.
 

Verona'ya Ne Zaman Gidilir?


italia.it

Verona nemli, subtropikal bir iklime sahip olsa da yazlar sıcak kışlar ise soğuk geçmektedir. Nemli kış mevsimleri kuzey İtalya’nın karakteristik bir özelliğidir. Akdeniz iklimi şehrin tamamına etki etmez. Sabaha karşı sis oluşumu görülebilir. Verona’ya seyahat etmek için en uygun zaman aralığı Mayıs – Eylül ayları arasıdır.

Verona'da Nerede Kalınır?

Verona, İtalya’nın önde gelen turizm şehirlerinden birisidir. Romeo ve Juliet gibi ünlü tiyatro eserinin geçtiği yer olarak da bilinen bu şehir tarihî ve kültürel değerleri ile öne çıkar. Her çeşit otele ev sahipliği yapan Verona’da en çok tarihî şehir merkezinde bulunan oteller tercih edilmektedir. Merkezdeki otelleri seçerek; tarihin her açıdan hissedildiği masalsı atmosferin içinde konaklayabilirsiniz. Küçük bir şehir olan Verona’da çok fazla ulaşım sorunu yaşamayacağınız için, tarihî merkez dışındaki otelleri de tercih edebilirsiniz.


Verona'da Nerede Kalınır?
 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Verona otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz. 

Verona onlarca otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle..

Verona Otel Önerileri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Verona Otelleri
En Uygun Fiyatlı Verona Otelleri
Sizin İçin Seçtiğimiz Verona Otelleri
Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Verona Otelleri

Verona Otelleri

İtalya'nın kuzeydoğu kesiminde yer alan Verona, ülkenin önemli turizm şehirleri arasındadır. Romeo ve Juliet’in şehri olarak da bilinen Verona, romantik bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alır. Arenası, meydanları ve diğer tarihî yapılarıyla öne çıkan şehrin masalsı atmosferi konukların beğenisini kazanmaktadır.


Verona Otelleri
 

Turistik açıdan gözde bir şehir olan Verona’da konaklama imkânları da oldukça fazladır. Farklı tatil anlayışlarına uyacak otel alternatifleri, ziyaretçilerin konforlu bir Verona gezisi gerçekleştirmelerine olanak tanımaktadır. Özellikle tarihî dokunun yoğun olarak bulunduğu şehir merkezinde otel fiyatları biraz daha yüksek olabilmektedir. Bunun yanında Verona'da farklı bütçe olanaklarına hitap edebilecek birçok tesis de bulabilirsiniz. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Verona otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Verona'ya Nasıl Gidilir?

Verona’ya havayolları ile Roma aktarmalı olarak gidilebilmektedir.

Verona Şehir İçi Ulaşım

Verona Şehir İçi Ulaşım
sightseeing.com

Verona’da her ne kadar otobüs hizmeti bulunsa da çok kısıtlı bir ağa sahip olduğu için şehri yürüyerek keşfetmeniz gerekecek. Bir tepenin üzerine kurulmuş oldukça küçük bir şehir olduğu için toplu taşımaya pek gerek duymayacaksınız. Eğer yine de otobüslerden faydalanmak isterseniz aşağıdaki linkten güzergâhlarına bakabilirsiniz. Otobüslerin ücreti ise 1.10 Euro’dur.

Verona Gezilecek Yerler

Verona Gezilecek Yerler
verona.it

Verona İtalya’nın en tarihi ve kültürel şehirlerinden biri olarak her yıl binlerce turist çeken bir şehirdir. Özellikle Rönesans ve Roma döneminden kalma birçok tarihi yapı, tiyatro ve sanat eserleri en önemli turistik cazibe merkezlerini oluşturmaktadır. Yılın her zamanı büyüleyici bir güzellik sunan Verona mutlaka gezip görmeniz gereken şehirlerden biridir.

Verona Mutfağı

Verona Mutfağı
pacsafe.com

Verona’da restoranlar şehir meydanında ve çevresinde ki ana caddeler üzerinde toplanmıştır. Birçok fiyat ve kalite aralığında ki yerel ve dünya mutfaklarından lezzetler sunan restoranlar akşam geç saatlere kadar hizmet vermektedir.
 
Verona’da geleneksel İtalyan yemek kültürünün yanında at eti de bir hayli ünlüdür. Picula de Caval denilen kızarmış at etini birçok restoranın menüsünde bulabilirsiniz. Bunun yanında geleneksel pizza ve makarna da çokça tercih edilen yemekler arasındadır.

Verona Gece Hayatı

Verona Gece Hayatı
wordpress.com

Verona’da eğlence hayatı genellikle şehir meydanı etrafında yoğunlaşmıştır. Yerel halk Piazza’da açık havada bir barda oturup eğlenmeyi oldukça tercih etmektedir. Ayrıca Verona’da kahvenin özel bir yeri olduğundan sabah saatlerinde genellikle bu barlarda kahve ve tatlı keyfi yapılabilir.
 
Piazza’nın yanında Sstella Caddesi’nde de birçok bar ve kafe bulabilirsiniz. Via Stella’da ki Rain adlı mekân Verona’nın en iyi şarap barı ve caz kulübü olarak bilinmektedir. Hem kaliteli bir müzik dinlemek hem de kaliteli bir şarap içmek isteyenler için bir numaralı seçenek olabilir. Burada ki bir diğer mekân olan Rossa di Verona’da ise eşsiz tadı ile yerel Verona biralarını tadabilirsiniz. Bu bira süpermarketlerde bulunmamakta olup sadece barlar ve restoranlarsa satılmaktadır.

Verona'da Alışveriş


wordpress.com

Via Mazzini Piazza Bra ve Piazza delle Erbe Verona’nın en önemli alışveriş noktalarını oluşturmaktadır. Birçok İtalyan markasını bulabileceğiniz mağazalar ve yerel dükkânlar vitrin alışverişini sevenler için beklemektedir. Bunun dışında Corso Porta Borsari’de Verona’nın bir diğer önemli alışveriş caddesidir. Burada genellikle eski moda giyim dükkânları ve tasarım mağazaları bulunur. Corsa Santa Anastasia Caddesi’nde ise birçok antika mağazası görebilirsiniz. Dar sokaklarda birçok otantik eşyalar satan yerel butiklere rastlayabilirsiniz.
 
Verona’da neler alınır diye soracak olursanız yerel biralar ve şarap ilk tercihiniz olabilir. Bu ürünleri bir süpermarkette bulamayacağınız için sadece restoran veya barlardan alabilirsiniz.

Verona Festivaller


shghotelverona.com

 • Arena di Verona (Temmuz)

Verona Resmi Tatiller

 • 24 Aralık: Vigilia di Natale, yani Noel Arifesi ve yarım gün tatil
 • 25 Aralık: Natale, yani Noel ve resmî tatil günü.
 • 26 Aralık: Santo Stefano Günü ve yine resmî tatil
 • 1 Ocak: Capodanno, yani yılbaşı ve resmî tatil
 • 6 Ocak: Epifania, resmî tatil
 • 30 Mart: Paskalya Tatili
 • 19 Mart: Mafyanın kurbanları anısına tatil günü

Verona Faydalı Bilgiler

 • Polis: 112
 • Ambulans: 118
 • İtfaiye: 115