Google+

Arama formu

Reykjavik’te Gezilecek Yerler

Reykjavik’te Gezilecek Yerler

Reykjavik şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Bjarno, Sogavegur 103, Reykjavik Guesthouse güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Dora´s Recident, Vaktahouse, GreenKey Apartment G32. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Guesthouse Pavi, Hotel Klettur, B2 Apartments by ylma gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Capital-inn Hostel, Hlemmur Square, Reykjavík Hostel Village tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Reykjavik aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Doğal güzellikleri ve mimarisiyle ziyaretçileri büyüleyen Reykjavik’te görülecek pek çok yer var. İşte bunlardan bazıları...

Reykjavik’te görülmesi gereken diğer yerler: Alþingishúsið, Iceland Austurvöllur, Reykjavík Belediye Müzesi,Blue Lagoon, İzlanda Sanat Merkezi, Hallgrímskirkja, Harpa Reykjavík, Heiðmörk, Höfði, İzlanda Ulusal Müzesi, Rauðhólar, Reykjavík Sanat Müzesi, Vikin Denizcilik Müzesi.


Reykjavik Turları

Tjörnin (The Pond)

Tjörnin (The Pond)

Şehrin merkezindeki bu küçük gölet etrafında ördekleri beslemek size huzur verecektir. Göletin etrafında Hljómskálagarðurinn (Music Pavillion Park) adı verilen bir park vardır ve burası sıcak ve güneşli havalarda bir hayli popüler olmaktadır. Güney ucundaki sazlık alanda küçük bir kuş cenneti bulunmaktadır. Yumurtaların çatlama sezonu hariç her zaman ziyaretçiler buraya da kabul edilir.

Hallgrímskirkja Kilisesi

Hallgrímskirkja Kilisesi

Bu harika mimarisiyle büyüleyen kilise şehre yüksek bir tepeden bakmaktadır. Kilisenin önünde İzlandalı kaşif Leif Ericsson’un bir heykeli vardır. Kiliseye giriş ücreti yetişkinler için 900 çocuklar için 100 Krondur.

Reykjavík City Museum

Reykjavík City Museum

Reykjavik Şehir Müzesi bir açık hava müzesidir. Müze hem eski Árbær çiftliğini hem de şehrin 18. yüzyıl sonundaki yeniden kentsel planlanması sürecinde yol açılacak yerlere tekabül ettiği için moving sistemi ile buraya taşınan eski İzlanda binalarını kapsamaktaktadır.

Açık Termal Havuzlar

Açık Termal Havuzlar

İzlanda kültürünün temel bir parçası olan açık hava termal havuzlar, İzlandalıların rahatlamak için tercih ettiği bir numaralı aktivitedir. Bu havuzlarda yerel halkla sohbetler de edebilirsiniz.