Google+

Arama formu

Kingston’da Gezilecek Yerler

Kingston şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Widcombe House, Camelia Rooms, Finest accommodation Dorchester güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Donhead New Kingston Apt 3, Abacus Jamaica the Zana Suite, Cozy Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cheerz, Chateau Belle Bed and Breakfast, Neita's Nest gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Reggae Hostel, Labrish Guest House, Talking Blues Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kingston aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Kingston’da Gezilecek Yerler

Kingston’da yapılacak aktivitiler ve gezilecek yerler oldukça fazla. Öncelikle hem onlarca parkıyla yeşile hem de bir liman şehri olmasından ötürü denize doyacağınız bir yer Kingston. Bunun dışında pek çok müzesi ve tarihi binası bulunurken, yat ya da sörf tutkunları için de pek çok alternatif sunuluyor.

Bob Marley Müzesi

Bob Marley Müzesi

Jamaika, dünyaca ünlü reggae sanatçısı Bob Marley’in doğduğu ülkedir. Kingston şehri ise, Marley’in 1975 yılından 1981 yılındaki ölümüne kadar yaşadığı evin ve plaklarını kaydettiği stüdyonun bulunduğu şehirdir. Şimdi bu ev de kayıt stüdyosu müze olarak turistlere hizmet veriyor. Çok fazla değişiklik yapılmadan Marley’in bıraktığı gibi muhafaza edilen ev ve stüdyoda Marley’in plaklarını, ödüllerini, saatlerini, favori tişörtünü, en sevdiği gitarını görmek mümkündür.

Devon House

Devon House

Jamaika’daki kolonyal dönemin en iyi örneklerinden birini sergileyen Devon House’un mimarisi, yakından görülmeli. 1881 yılında George Stiebel tarafından yapılan evin içindeki antika objeler göz kamaştırıyor.

Liberty Hall

Liberty Hall

Jamaikalı politikacı, girişimci ve ABD’de ilk önemli siyahi hareketi örgütleyen Marcus Garvey’in duvar resimleri ve şık mozaiklerle süslü bina, 1930’lu yıllarda Garvey’in United Negro Improvement Association adlı derneğinin merkeziydi. Şimdilerde turistlerin gözdesi olan bu bina Kingston’da yaşayanlar için bir eğitim merkezi olarak kullanılıyor.

Parade

Parade

Asıl adı William Grant Park olsa da, daha çok Parade adıyla anılan ve şehir merkezinin kalbi sayılan parkta hem güzel vakit geçirmek hem de Jamaika ve Kingston tarihinden önemli kişilerin anıtlarını ya a heykellerini görmek mümkün.

Port Royal

Port Royal

17. yüzyılda korsanlarında etkisiyle çok zengin bir şehir olarak anılan Port Royal, 1962 yılında yaşanan deprem sonrasında ihtişamını kaybetti. Şimdilerde turistik amaçlı gezilerin rotasında yer alan şehir, korsanların ruhunu hissetmek için görülmeli.