Google+

Arama formu

Hiroşima Gezilecek Yerler

Hiroşima Gezilecek Yerler

Hiroşima’nın hem geçmişten gelen hem de İkinci Dünya Savaşı’nda yaşadığı talihsiz nükleer saldırıdan sonraki gelişmeleriyle, diğer Japon şehirlerinden ayrı bir yeri vardır. Adı hep atom bombasıyla anılması, aslında yüzyıllardır sakladığı tarihin önüne geçmiştir. Hiroşima’yı ziyaret etmek hem savaşın etkilerini hem de büyüleyici parklarını, tapınaklarını, adalarını, kalelerini ve müzelerini görmek isteyenler için mükemmel bir deneyim olacaktır.

Hiroşima gezilecek yerler:

Hiroşima Barış Anıtı Parkı

Hiroşima şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri 36hostel, Sheraton Grand Hiroshima Hotel, Guesthouse Poptone. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hiroshima Kokusai Hotel, Sejour Inn Capsule, Capsule&Spa Grand Sauna Hiroshima (Male Only) gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz The Evergreen Hostel, Guest House Carpe Hiroshima Koi, K's House Hiroshima - Backpackers Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hiroşima aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hiroşima Gezilecek Yerler-1
mstecker.com

1945 yılında yaşanan nükleer saldırıdan sonra ölenlerin anısına yapılan bu anıt park, atom bombasının düştüğü yere 1954 yılında kurulmuştur. İçinde olaydan sonraya ilişkin önemli anıtlar ve müzeler bulunur. Günümüzde Hiroşima’nın yılda bir milyondan fazla turistin ziyaret ettiği en turistik yerlerindendir. Renkli kiraz çiçekleri, mermer zemini ve bahçesine ek olarak Barış Anıtı Müzesi, Memorial Cenotaph, Barış Ateşi ve Atom Bombası kalıntıları bulunur.

 • Adres: 1 Nakajima-cho, Naka Ward, Hiroshima, Hiroshima Prefecture 730 - 0811 

Itsukushima Adası Tapınağı

Hiroşima Gezilecek Yerler-2
top10stop.com

Miyajama Tapınak Adası, Japonya’nın en önemli ve en çok ziyaret edilen kıyı sitelerinden biridir. Hiroşima Körfezi’ndeki yaklaşık 30 kilometre karelik bu ada, Itsukushima Tapınağı, Tagitsu-hime Tapınağı ve Şinto rüzgar tanrısı kızları ile ünlüdür. Milattan sonra 811 yılında yapılan bu tapınakların yanı sıra adada bulunan diğer yerler ise; Highlights honden, Heiden, Haiden, Senjokaku ve Takabutai’dir. Takabutai’de kült dansların yapıldığı iki müzik pavyon bulunur. Bu zarif adayı keşfetmek için bir gününüzü ayırmanız gerekmektedir.

 • Adres: Itsukushima, Japonya

Hiroşima Barış Anıtı Müzesi

Hiroşima Gezilecek Yerler-3
rackcdn.com

Hiroşima Barış Anıtı Parkı’nda yer alan Barış Anıtı Müzesi’nde, kentin bombalanmasından sonra ortaya çıkan tüyler ürpertici görüntülerin yanı sıra dünya barışını konu alan sergiler bulunmaktadır. Müze’nin batı tarafı nükleer gücün apaçık gerçeklerini grafiklerle gözler önüne sermekte, doğu tarafı ise saldırıdan sonraki Hiroşima’nın hayatını konu almaktadır. Hiroşima’nın en popüler yerlerinden biri olan müzeye gelerek, kentin başından geçenleri ve atom bombasının etkileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Adres: 1-2 Nakajima-cho, Naku-ku, Hiroshima, Çugoku 730 08 11
 • Resmi sitesi için tıklayınız.

Hiroşima Kalesi

Hiroşima Gezilecek Yerler-4
gethiroshima.com

Hiroşima Kalesi, yerel soylu Fukushima Masanori tarafından konut olarak yapılmış ancak daha sonra 1619 yılında ünlü samuray Asana Nagaakira tarafından ele geçirilmiştir. Rijo’da denilen Hiroşima Kalesi’nde 1958 yılında şehrin ve kalenin tarihinin sergilendiği bir müze açılmıştır. Bunun yanında büyüleyici bir Hiroşima ve Miyakojima Adası manzarasına sahiptir. Kalenin etrafı muhteşem görünen söğüt ve okaliptüs ağaçlarıyla çevrilidir. Bunların yanında bombardıman zamanında radyo yayınları için kullanılan birde sığınak bulunur.

 • Adres: 21-1 Motomachi, Naka Ward, Hiroshima, Hiroshima Prefecture 730-0011
 • Resmi sitesi için tıklayınız.

Shukkei-En Bahçesi

Hiroşima Gezilecek Yerler-5
japan-guide.com

Ota Nehri kıyısında ki büyüleyici Shukkei-en Bahçesi, 17. yüzyılda meşhur samuray Asano Nagaakira tarafından yapılmıştır. Shukkei-en Bahçesi, Kyoto’da bulunan Çin Sung Hanedanı’nın göl kenarına kurulu, barış ve huzur vahası olarak adlandırılan peyzajlı bir bahçenin taklididir. İmparator Meiji tarafından 1940 yılında bahçeler halka açılmış ancak 1945 yılında ki nükleer saldırıda ağır hasar almıştır. 1951 yılında yapılan çalışmalarla tekrar eski ihtişamına kavuşan bahçe ağaçları, akarsuları, taş köprüsü ve yemyeşil örtüsü ile günümüzde birçok ziyaretçi çekmektedir.

 • Adres: 2-11 Kaminoboricho, Naka Ward, Hiroshima, Hiroshima Prefecture 730-0014

Mitaki-Dera Ve Fudoin Tapınakları

Hiroşima’da bulunan en zarif tapınaklardan biride Mitaki Dera’dır. Başlangıçta milattan sonra 809 yılında inşa edilmiş ancak savaşta zarar gördüğü için büyük bir restorasyonla yenilenmiştir. Site görkemli tapınağı ile ünlüdür. Falls Tapınağı olarak da bilinen Kırmızı Pagoda ve Fudoin Tapınakları, 16. Yüzyıldan kalma heykeller ve tapınakların yanında akan şelale ziyaretçilerini oldukça etkilemektedir. Özellikle sonbahar aylarında akağaçların yapraklarından dökülen kırmızı yapraklar büyüleyici bir görüntü oluşturmaktadır.

 • Adres: 411 Mitakiyama, Nishi Ward, Hiroshima, Hiroshima Prefecture 733-0805
 • Web sitesi için tıklayınız.

 Hiroşima Sanat Galerisi Ve Müzesi

Hiroşima Gezilecek Yerler-6
wikimedia.org

Hiroşima’da gezip görülmesi gereken yerlerden bir diğeride Hiroşima Sanat Galerisi ve Müzesi’dir. Bu müze toplam sekiz galeriden oluşmakta olup, dünya standartlarında sergilere sahip birkaç galeri arasında yer alır. Ryohei Koiso ve Yuzo Saeki gibi önde gelen Japon sanatçılarının eserlerinin yanı sıra Romantizm ve Empresyonizm gibi önemli hareketleri temsil eden Monet, Renoir, Degas, Maillol ve Picasso gibi Avrupa’lı ustaların resimlerinin sergilendiği bir koleksiyona da ev sahipliği yapar. İçinde dikkat çekici diğer galeriler arasında ise atom bombası galerisi ve çocuk galerisi yer alır. Yıl boyunca birçok daimi ve geçici serginin düzenlendiği bu kültür evini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Adres: 1-1 Hijiyama Koen, Minami-ku, Hiroshima 732-0815
 • Resmi sitesi için tıklayınız.

Hiroşima gezilecek yerler listesinin sonuna geldik, gezi rehberine buradan ulaşabilirsiniz.